A természetben kevésbé érezzük magunkat egyedül.

Enyhítik a magányt a madarak, no meg a kék ég, a fák, virágok, tavak.

Legalábbis a londoni King’s College kutatócsoportja szerint a természetben az emberek kevésbé érzik az egyedüllétet.

Már az is elég, ha a városi környezetben maradva parkban, zöldövezetben járnak.

Ezt az Urban Mind alkalmazás segítségével derítették ki, és a statisztikailag reprezentatívnak mondott eredményt a Scientific Reports folyóiratban tették közzé.

A jótanácsnak is beillő közlés azért is fontos, mert a kutatók szerint a magányosság erősebben növeli a halandóságot, mint a szennyezett levegő vagy a túlsúly.

Az Urban Mind naponta háromszor kérdezi meg a felhasználókat, hogyan érzik magukat, és milyen környezetben tartózkodnak.

A 397 rendszeres válaszoló összesen 16 ezer helyzetjelentéséből a kutatók azt a nem meglepő tényt is kiolvasták, hogy a városok embertömegében a magányosok még inkább egyedül érzik magukat.

Segít viszont, ha az a benyomásuk, hogy a környezetük jóindulatú.

Ehhez kapcsolódik egy korábbi brit kutatás, amely azt számszerűsítette, hogy az erdei séták évi 185 millió fonttal tehermentesítik a pszichiátriai ellátást.

Hasonló cikkeket a legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban találhat, amelynek témája: szabadulás a múlt fogságából.

Fizessen elő a magazinra, most sokféle kedvezmény várja.


Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.