A koronavírus-járvány alatt fedezték fel az ilyen mozik pozitív hozadékát.
Egy nyugdíjas professzor megengedheti magának azt a luxust, hogy olyan témába ássa bele magát, ami igazán lázba hozza.
Így indokolta részvételét John Johnson, a Penn State Egyetem nyugdíjas professzora abban a kutatásban, amelyben a Covid-időszak átvészelését állították párhuzamba a hátborzongató, zombis horrorfilmek imádatával.
Hipotézisük szerint az apokaliptikus történetek rendszeres fogyasztóit nagyobb felkészültséggel érte a mindenki számára váratlan pandémiás időszak, mint azokat az embereket, akik korábban nem néztek ilyen filmeket.
Eredményeik alátámasztották a várakozásukat: a horrorfilmek nézése valóban egyfajta védőfaktorként, felkészülésként hatott a világjárvány okozta kihívásokkal szemben, növelve az egyének rezilienciáját, mégpedig a történetek ismerősségén keresztül.
Általánosságban véve, legyen szó könyvről, filmről vagy bármilyen előadásról, a történetek nemcsak szórakoztatnak, de felkészítenek bennünket az életre – vonta le a kutatás egyik legfontosabb tanulságát Johnson professzor a Personality and Individual Differences 2021-es számában.
Hasonló cikkeket a legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban találhat, amelyben hatással, befolyásolással és a manipulációval foglalkozunk.
Fizessen elő a HVG Extra Pszichológia magazinra, most sokféle kedvezmény várja.