Nagyon függ attól, mekkora a tét, de igen, határozottan választunk.
Szokták mondani, hogy a tudás hatalom, mégis, ha rizikós információkat kaphatunk, hajlamosak vagyunk inkább a boldog tudatlanságot választani.
A Floridai Egyetemen kutató Jennifer Howell három kísérletének eredményei legalábbis erről árulkodnak.
A vizsgálati alanyok előbb videón megismerkedtek egy új betegségfajtával, majd online egészségügyirizikó-tesztlapot töltöttek ki a betegséggel kapcsolatban.
Végül választhattak, hogy szeretnék-e megtekinteni az eredményeiket.
Döntésük meghozatala előtt megtudhatták, hogy magas rizikó esetén jogi kötelezettségük részt venni további tisztázó vizsgálatokon.
Két különböző kísérleti feltétel volt, az egyik csoportban enyhébb, a másikban ijesztőbb vizsgálatokat helyeztek kilátásba magas rizikó esetén.
Valamennyi kísérletben a résztvevők annál kevésbé kértek visszajelzést az eredményeikről, minél kellemetlenebb következmények lógtak a levegőben.
Míg az enyhébb vizsgálatról tudó csoport esetén 45, a nagyobb beavatkozást igénylő vizsgálatnál 65 százalék nem akarta megismerni a teszteredményeit.
Hasonló írásokat a HVG Extra Pszichológia legfrissebb számában olvashat, mely a szeretet, szerelem, szex és vágy témáival foglalkozik. Keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő most! Ha most fizet elő, megajándékozzuk A boldogság… 500 pillanat, amit jó átélni című könyvvel.