Budapest közepén, mégis a városi nyüzsgéstől szeparáltan dolgozni valódi ritkaság, vagyis inkább luxus. A Nyugati pályaudvar mellett lévő Eiffel Tér Irodaház amellett, hogy modern és hangulatos ezeket az igényeket is maradéktalanul kielégíti. A napokban az ingatlan fejlesztői, vagyon és ingatlankezelői, a ConvergenCE vezettek körbe az impozáns épületen.
Sokak szerint a hosszan tartó munkába járással értékes órák vesznek kárba a napból. Erre több megoldást találhatunk: távmunka, esetleg a lakhelyünkhöz közel eső munkahelyet választunk, vagy abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy irodánk könnyen, és gyorsan elérhető. Az Eiffel Tér Irodaház egyik legnagyobb előnye ez utóbbi, azaz hogy Budapest közepén van; metró, villamos és vonatállomások találkozásánál, így tömegközlekedéssel megközelíteni igen könnyű és gyors. Természetesen autóval (háromszintes mélygarázs tartozik az épülethez), de akár biciklivel (számos kerékpártároló van épületen belül és kívül) is érkezhetünk az épületbe.
A hosszú utazáshoz hasonlóan kellemetlen élmény, amikor az egyszeri dolgozó megérkezik egy szürke, lehangoló irodába, ahol a következő 8-10 óráját kell töltenie. Egészen más volt a helyzet az Eiffel Tér Irodaház esetében. Az irodaház előtti parkba lépve mintha egy fészekbe érkeztünk volna, amit a grandiózus Nyugati pályaudvar, illetve maga az irodaház ölel körbe – megóvva minket a város zajától. Erre a jellegzetes „nyugalom szigete” érzésre rájátszott, hogy körbenézve rengeteg zöldet, sőt a gondosan ápolt gyepen piknikező családokat, fiatalokat láttunk. Kedvet is kaptam hozzá, hogy egy kávéval kiüljek a fűbe, de hátra volt még, amiért valójában jöttem: az Eiffel Tér Irodaház.
Az épület tágas és meglepően világos előterében először a bérlők névsora fogadott: itt található többek között a Cetelem, az AXN, a Mastercard, a Medicover, vagy a Givaudan is. De az épület előtti passzázson van Tesco, Costa Cafe és Frei Cafe is – ez így elsőre nagyon illusztris lista, és fontos is az igényes szomszédság, de engem elsősorban nem ők, hanem a letisztult, modern környezet fogott meg. A fa borításnak, az igényes, gondosan válogatott bútorzatnak, valamint a növényeknek köszönhetően azonban itt nem az a rideg, fémes hangulat fogadott, ami jellemző a hasonló funkciójú épületekre. Mágneses kapun keresztül vezetett tovább utunk az épület belsejébe.
Az irodák szintén tágasak (akár 3.150 m2 egybefüggő irodaterület is kialakítható), és igazán bejárja őket a napfény – köszönhetően az üveg homlokzatnak. Ráadásul az ablakok nyithatóak, így közvetlenül is élvezhető a közpark atmoszférája. A legszebb kilátás viszont a meglepően zöld – még madáretető is van – tetőteraszról nyílik, ahonnan minden irányba szét lehet nézni a város felett.
Kifele menet még megtudtam kísérőmtől, Zeley Csabától, az irodaházat üzemeltető ConvergenCE, vagyonkezelési igazgatójától, hogy itt igen komolyan veszik a „zöld irodaház” minősítést. Nem csupán parkosítanak, de a hulladékot is szelektíven gyűjtik – sőt, a helyszínen tömörítik –, illetve környezetkímélő szereket használnak. A kerékpáros közlekedést támogatva, öltözős zuhanyzót is kialakítottak a mélygarázsban. Munkájuk sikerét pedig bizonyítja egyrészt az, hogy az Eiffel bérbeadottsága az átadás óta 95% felett van, másrészt számos szakmai díjat is megkaptak már (CiJ – legjobb irodafejlesztés, első hely, 2010; FIABCI Prix d’Excellence – nemzetközi második hely, legjobb irodafejlesztés, 2010).
Engem azonban nem csak ezek az elismerések fogtak meg, hanem amit az Eiffel Tér Irodaházban és környezetében tapasztaltam – a természet és a technológia tökéletes szimbiózisával találkoztam itt, a város közepén a Nyugati pályaudvar mellett.