Vannak olyan ételek, amelyek segítenek az elalvásban, és abban, hogy minél mélyebb és kiegyensúlyozottabb legyen az álom. Íme három, nagyon könnyű harapnivaló lefekvéshez.
Általánosságban azt mondják az alvásszakértők, hogy elalvás előtt 2 órával már ne együnk semmit, mert az emésztés rontja az alvás minőségét. Ezt azonban nem mindenki tudja tartani, sőt, valaki épp azért álmatlan, mert üres a gyomra. Az ételek és az emberi szervezet összefüggéseinek kutatásai során kiderült, hogy vannak olyan ételek, összetevők és kombinációk, melyek segítik a melatonin (az alváshormon) termelését és a mélyalvást. Ilyenek például:
Zabpehely langyos tejjel és mézzel
A zabpehely melatonint tartalmaz, nem sok ilyen étel van, így ha a triptofánt – melatonintermelést elősegítő aminosavat – tartalmazó tejjel és a természetes nyugatóként ismert mézzel összekeverjük, egy tökéletes altatókoktélt kapunk. Főzzön meg egy fél csésze zabpelyhet egy csésze tejben, tegyen hozzá 1 teáskanál mézet, és egye másfél órával lefekvés előtt.
Banán mandulával
A banán és a mandula egyaránt káliumforrás, az pedig szinten tartja a vényomást, a sav-bázis egyensúlyért és a sejtnövekedés szabályozásáért, továbbá a mélyalvás regulációjáért is felel. Ezen kívül fontos, hogy semelyik sem okoz túl nagy terhet a gyomornak, így jó alternatíva lehet a megterhelő vacsorára. A mandula továbbá még triptofánt és magnéziumot is tartalmaz, mindkettő segíti a pihenést. Másfél órával alvás előtt egyen egy fél banánt és maximum 23 szem mandulát, a legjobb, ha natúr mandulacsipsz formájában fogyasztja, semmiképp sem sósan-pörkölten.
Keksz sajttal
Ha későn éhezik meg, akkor sincs vész. Fél órával lefekvés előtt még bekaphat néhány kekszet és egy kis sajtot. A keksz legyen teljes kiőrlésű, az segíti a szeratonin és a melatonintermelést, a sajt pedig jó kalcium- és triptofánforrás, így a szervezet lenyugvását okozza. A mennyiség ez esetben is fontos, a sajt ne legyen több, mint 20 gramm, a keksz pedig 2-3 darab.
A cikk a Huffington Post nyomán készült.