2014. január. 14. 10:29 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. január. 14. 10:30 Plázs

Fenékrázással is lehet a női egyenjogúságért harcolni

Beyoncé esszét írt a nők egyenjogúságáról, sokan mégis kritizálják, mert klipjeivel és megjelenésével inkább a szexizmust táplálja.

Az emberiségnek a nőkre és a férfiakra egyenlően szükségük van. Egyenlően fontosak vagyunk. Akkor miért nem vagyunk egyenlőek? - Beyoncé Knowles-Carter úgy döntött komolyan elkezd a nők és férfiak közötti különbségek felszámolásáért harcolni, és írt egy esszét a témában. Az énekesnő dalaiban már régóta visszaköszön a női egyenjogúság, még Destiny's Child időszakának egyik leghíresebb száma volt az Independent woman illetve a Bills, bills, bills, ami a nők függetlenségéről és önfenntartásáról szólt.

Szólókarrierje alatt egyre harcosabb feministává vált, legalábbis egy-egy dal erejéig, a Run the world című 2011-es számában már konkrétan arról énekel, hogy a nők uralják a világot. A tegnap megjelent esszében kicsit visszafogottabban nyilatkozik, és a fifty-fifty-vel kiegyezne.

Beyoncét mégis sok kritika éri a genderharcosok oldaláról, hogy a számait fenékrázással, mély dekoltázzsal és lenge ruhában adja el, és ezzel a szexizmust táplálja.

Beyoncé A nemi egyenlőség egy mítosz! című eszmefuttatását itt olvashatják.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.