Hétfőn folytatódik a csendes, napos tavaszi idő, ami kedvez az élettani folyamotoknak, a szervezet feltöltödésének.
Humánmeteorológia: hétfőn front nem érkezik, de a nap első felében északkeleten hidegfront, míg délután nyugaton melegfront jellegű hatások érvényesülnek. Alapvetően azonban a nyugodt, napos időjárás kedvez az élettani folyamatoknak, a közérzetnek, élettel telibbnek, aktívabbnak érezhetjük magunkat - jelenti a Meteoklinika orvosmeteorológiai portál.
A nagy napi hőingás viszont egyeseknél okozhat fejfájást, illetve koncentrációs problémákat, reggel és este pedig az ízületi fájdalmak erősödhetnek kissé a hideg időben. A keleti országrészben az élénk szél is kiválthat fejfájást, illetve ingerlékenységet.
Napközben a napsütés több fokkal megemeli a hőérzetet, míg napnyugta után gyorsan hűl a levegő. Ezt az öltözködésnél is vegyük figyelembe. Érdemes hosszabb-rövidebb időt eltölteni a szabadban, szabadtéri sportoláshoz is ideális az idő. Ezzel hozzájárulunk a D-vitamin képződéséhez, közvetve az immunrendszer erősítéséhez, és a kedélyállapotunknak is jót teszünk vele.
A tavaszi fáradtságot elsősorban a szervezet lecsökkent D- és C-vitamin szintje okozza, ezért ezeknek a pótlására kell összpontosítani, ha a tüneteket tapasztaljuk. Szintén jót tesz az aktív életmód, a túl sok alvástól csak még elcsigázottabbá válunk. A megfelelő mennyiségű folyadék-fogyasztásról se feledkezzünk meg, amit változatossá tehetünk a különböző 100 százalékos gyümölcs- és zöldséglevek, turmixok, illetve teák segítségével!
A szálló por és a nitrogén-oxidok koncentációja a forgalmas csomópontok környékén időszakosan meghaladhatja az egészségügyi határértéket. A pollenek közül az éger, a mogyoró okozhat enyhe szénanáthás panaszokat.