2012. november. 23. 14:28 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 23. 14:28 Plázs

A kiskunfélegyházi kórházban is lesz sürgősségi ellátás

A kecskeméti megyei kórházba olvad a kalocsai és a kiskunfélegyházi kórház 2013. január 1-jétől, és mindkét intézményben fejlesztések lesznek - ígérte Török Krisztina, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet főigazgatója pénteken Kiskunfélegyházán.

Török Krisztina Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter döntését ismertette. Azt mondta, hogy az integráció pozitív folyamat a Kalocsához és Kiskunfélegyházához tartozók szempontjából, hiszen minden olyan ellátást megkapnak, amelyet a kecskeméti kórház betegei eddig is megkaptak.

Svébis Mihály, a kecskeméti megyei kórház főigazgatója kiemelte, hogy a kiskunfélegyházi kórházban 24 órás sürgősségi ellátás lesz, és megteremtik az egynapos sebészet lehetőségét is. A fejlesztések a tervek szerint decemberben megjelenő integrációs pályázat függvényében fognak megvalósulni - tette hozzá.

A főigazgató szerint csak az a beteg fog Kecskemétre kerülni, akit helyben nem tudnak ellátni. Emlékezetett, hogy az aktív ellátás 2010-ben megszűnt a kiskunfélegyházi kórházban. A szülészet visszaállítására nincs lehetőség - tette hozzá.

A megyei kórház főigazgatója azt ígérte: az integráció után nem lesznek elbocsátások, sőt további orvosokat és ápolókat kell felvenni, hogy a továbbiakban is biztosítani tudjak a minőségi betegellátást.

Török Krisztina elmondta: a Kalocsai Szent Kereszt Kórházban már július 1-jével van szülészet és nőgyógyászati ellátás a kecskeméti kórház közreműködésével.

A GYEMSZI főigazgatója fontos lépésnek nevezte, hogy a kalocsai kórházban január 1-jével a gyerekgyógyászat is a kecskeméti kórházzal közös szerződés alapján működik majd. Úgy vélte: egyértelmű szakmai fejlesztésről van szó, hiszen náluk sem szülészet, sem gyerekgyógyászat nem volt az elmúlt években.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.