Plázs R.A. 2012. július. 20. 11:55

10 csempészáru, amiért börtönbe kerülhet

„Ön pakolt a kindertojásába uram? Bárki hozzáfért a kindertojásához a feleségén kívül?”

A határőr fenyegetően összevont szemöldökkel faggatta Chris Sweeney és Brandon Loo házaspárt, akik a tiltott édességet próbálták Kanadából az Egyesült Államokba magukkal vinni. Ráadásul 6 darabot. 2 órás kihallgatás után a házaspár tovább utazhatott, de a csempészáru nélkül, tájékoztat a cnngo.com.

wikipedia

A kindertojásokat azért tiltották be az Egyesült Államokban, mert az édesség nem ehető tartalommal is bír. Azon kívül, hogy gratulálunk a következtetéshez, azt gyanítjuk, hogy németül futott minden reklámfilm az észak-amerikai földrészen, ugyanis a a kinder tojás lényege, mondhatnánk életcélja fogalmazódik meg a pofoznivalóan bájolgó reklámkölykökben.

Azzal bocsátja el édesanyját a főhős otthonról, hogy három kérése teljesítése nélkül haza ne térjen: édesség, játék és meglepetés. A felhívásra a felelősség terhe alatt Atlaszként helytálló édesanyja megtalálja az innovatív problémamegoldás és a vér misztikus hangján megszólaló feladatok közös nyelvét, ami kinder tojásul szólal meg.

A CNN utazási oldala 10 olyan terméket sorol fel, amelyek csempészárunak minősülnek.

1. Kinder tojás: Az Egyesült Államok határánál 1 700 incidens történt, 25 000 tojást foglaltak le.

2. Marmite és Vegamite: Jellegzetes brit krém, élesztőből készül és kenyérre kenik. Dánia kitiltotta, mivel túl sok vitamint tartalmaz. A napsütötte dán vidéken nincs is ennyi vitaminra szükség, kérdezzék Hódító Vilmost.

3. Mobiltelefon: Indonézia továbbra is a postagalambokhoz ragaszkodik, ha vízi mentőt szeretnénk hívni.

4. Szúnyogháló: Nigériában tilos. Az ország leveleiről és skandináv népegészségügyéről híres.

5. Elektromos főző-sütő konyhai eszközök: A kubaiak nem esznek sem pirítóst, sem goffrit. Más se egyen.

6. Padlizsán és pirospaprika: Kínában tilos. Ha eddig csodálkozott volna bárki, miért nem tud a világ Tibet és falun gong kérdésben térdre kényszeríteni minden maoista vallatótisztet, akkor itt a válasz. A hatóságok külföldi betegségek terjesztésével vádolják a török paradicsomot és a magyar fűszert. Talán a keleti kapcsolatokért felelős utolsó magyar polihisztor, Szijjártó Péter tud tenni valamit az ügyben.

7. Maximum 3 új ruhadarabot vihet Malájziába. Régi fecske új zsinórral nem számít.

8. Hangszer: Új Zéland tudósai megállapították, hogy minden szigeten van egy maximális száma az agregált hangszereknek, ami még elfogadható. E szám túllépésével a sziget Atlantiszként merül alá. Ha hobbitlesre indul, hagyja itthon orgonáját.

9. Magas ólomtartalmú kerámia: az Egyesült Államok felelős hatósága azt javasolja, hogy amennyiben kerámiaárut vettünk külföldön, és szeretnénk magunkkal vinni, előtte tájékozódjunk az ólomtartalmáról. Ezért ne felejtse el magával vinni dezodora mellett az ólóméterét.

10. Rágó: Szingapúrban tilos és büntetendő.

hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?