Steve Jobs azonnal rácuppant az alma logóra, amikor bemutatták neki 1976-ban. Jó választás volt, ezt bizonyítják azok a zseniális Macbook-matricák, melyek feldobják az Apple-használók fedeleit.
Ron Wayne egy almafa alatt ülő Newtonnal próbálta letaglózni Steve Jobst, de csak rövid ideig tartotta magát a logó, 1976-ban Rob Janoff előrukkolt a szivárvány színeiben játszó almával. A harapás is hozzátartozott a Wikipédia vonatkozó cikkelye szerint, és azért ragaszkodott hozzá Jobs, hogy tényleg almának és ne más gyümölcsnek nézzék, bár erről más legendák is keringenek, ahogy azt megírta az Urbanlegends nemrégiben. A színekhez pedig azért, hogy az Apple Inc. "emberközeliségét" jelezzék. 1998-ban már lehet, hogy nem szerette annyira az embereket a megosztó személyiségű zseni, akiről 2011-es halála után nemsokára film készül. Ettől az évtől datáljuk a monokróm almát, amely feketében, üveghatásúban és ahogy most a legújabb kütyükön feltűnik: fehérben ismeretes, idén márciusban pedig kiderült, hogy újra színesbe vált az új iPad kedvéért.
A logó nem csak azért nagyon kreatív, mert mindenkinek ugyanaz jut eszébe róla, hanem mert tovább lehet gondolni. És meg is teszik. Zseniális matricákkal lehet feldobni a Macbookot, melyekből összeszedtünk néhány ötleteset, a Snow White-ra, azaz a Hófehér(ké)re számos példa van, mivel a Macbooknak is ez volt beceneve.