Plázs MTI 2012. január. 16. 16:02

Kivizsgálják a betegek mellett pózoló mentősök ügyét

Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) vizsgálatot, eljárást indított a magatehetetlen betegeket fényképezgető mentősök ügyében - közölte Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője hétfőn.

A Blikk arról írt, hogy eddig ismeretlen mentősök az elmúlt hónapokban magatehetetlen betegeket fényképeztek, és a fotókat humorosnak, gúnyosnak szánt kommentárokkal töltötték fel egy közösségi oldalra (a Facebookra). A fotókon ájult betegek mellett pózoltak mentősök, de az is előfordult, hogy az eszméletlenül heverő páciensek képeit kommentálták gunyoros, olykor morbid megjegyzésekkel - írta a Blikk.

A képek feltöltője - állítása szerint - az Országos Mentőszolgálat központi esetkocsija legénységének tagja. A képeket tavaly augusztus 17-én tették fel a világhálóra, de azt követően, hogy vasárnap délben a Blikk a képeket közzétevő csoportot a fotókról kérdezte, azokat leszedték az oldalról. Mint írták, az oldal tulajdonosaitól azt a választ kapták: "a betegek jogai nem sérültek, mivel felismerhetetlen az arcuk. A munkánkba szeretnénk betekintést engedni, mivel a közhiedelemmel ellentétben sokan nem ismerik azt".

Győrfi Pál az MTI-nek az ügyben azt válaszolta: az Országos Mentőszolgálat az ügyben vizsgálatot, eljárást indított, hiszen a betegellátásról, kiszolgáltatott betegekről történő, engedély nélküli fényképkészítés, a felvételek közzététele jogszerűtlen és etikátlan cselekmény. A közösségi oldalak használatát az OMSZ mint munkáltató a beteg-, az adatvédelmi-, valamint a kegyeleti jogok szigorú tiszteletben tartása érdekében külön utasításban is szabályozta - tette hozzá a szóvivő.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.