Plázs life-style.hu 2011. június. 02. 17:32

Már a MÁV-nál is mi szedjük a szemetet

A vasúttársaság célja a gondozott vasút, a tiszta környezet kialakítása és megóvása.

A vasúttársaság célja a gondozott vasút, a tiszta környezet kialakítása és megóvása. A régi, elhasználódott és nehezen takarítható vonatok állapota, a mind gyakrabban megjelenő falfirkák és a szűnni nem akaró szemetelés nem csak bosszantja az utasokat, de sokakat távol is tart az utazástól. A vasúton tapasztalható állapotok amellett, hogy jelentős presztízsveszteséget jelentenek a MÁV-nak, komoly anyagi és emberi erőforrásokat is elvonnak a megújuló vasúttól. A „Tisztán robogjunk” kampány keretében úgy szeretnék a lakosság figyelmét felhívni a problémákra, hogy a szép környezet kialakításában és megtartásában minden jóérzésű ember részt vehessen. Vasutasok és utasok, nagyszülők és szülők mind-mind sokat tehetnek azért, hogy a jövő vonaton utazó generációja számára már a komfort érzetét idézze fel egy-egy vonat látványa.

Ezért a közönség minél hatékonyabb elérése érdekében tájékoztató füzeteket adnak ki, és gyermek rajzversenyt is hirdettek „Tiszta vasút gyermekszemmel” alcímmel. A vasutasok eddig 186 állomást és környékét szépítették meg és több mint 2500 darab, egyenként 150 literes zsákba gyűjtötték össze a szemetet, több tucat illegális hulladék-lerakóhelyet szüntetve meg ezzel. Az idei nyári főszezon újdonsága továbbá, hogy júniusban és júliusban a Tisza-tó állomásaihoz kedvezményes  kerékpárjegyet kínálnak, s így egységes áron lehet a kerékpárokat az ország bármely részéről a Tisza-tó állomásaira szállítani. További előny, hogy a kerékpárjeggyel egy napon belül korlátlan számban fel és le lehet szállni az érintett vasútvonalakon a vonatokra, a bicikliseknek csak menetjeggyel kell rendelkezniük az adott útvonalra. A  Tisza-tavi kerékpárjegyek elővételben akár már 60 nappal az utazást megelőzően is megválthatók bármely belföldi jegypénztárban.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?