2011. május. 25. 22:45 life-style.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 25. 22:19 Plázs

Belehalhatunk az ülésbe

Sajog a hátunk, zsibbad a lábunk, és még kimerültek is vagyunk – egy, az íróasztal mögött töltött nap után a tünetek teljesen normálisak, mindemellett nem jelentenek semmi jót. Egyre több tanulmány sulykolja, hogy a sok ülés előidézi az életmóddal összefüggő betegségeket. Az igazán rossz hír pedig az, hogy akkor is érvényesülnek a negatív hatások, ha rendszeresen sportolunk.

Az ülőmunka fárasztó, a fokozott koncentráció – szellemi munka esetében különösen – megterheli a testet és a lelket, előbb-utóbb kikezdi egészségünket is. Ezzel kapcsolatban találtunk a napokban egy remek infografikát, amelynek üzenetét most meg is osztjuk.

Kár lenne vitatni a számítógépes munka előnyét, kétségkívül számos tevékenységet felgyorsított, és az ezirányú kutatások is azt mutatják, jó hatással van a termelékenységre a digitalizált munkavégzés. Ám van egy óriási hátránya is a sok ülésnek, ugyanis rendkívül káros az egészségünkre: növeli az elhízás kockázatát, elősegíti a szívbetegségek kialakulását, rossz hatással van a koleszterinszintünkre. Nem véletlen, hogy egyre gyakrabban szembesülünk a felhívással: amikor csak tehetjük, álljunk fel, ezzel is csökkentve az üléssel töltött időt.

Ha érdekli a cikk, itt elolvashatja.

 

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.