Lukács Ferenc, a kezdeményező NaturMed Hotel Carbona vezérigazgatója az MTI-nek elmondta: az oktatás, az egészségügy...
Lukács Ferenc, a kezdeményező NaturMed Hotel Carbona vezérigazgatója az MTI-nek elmondta: az oktatás, az egészségügy és a turizmus szereplőinek bevonásával az általános iskolák ötödik osztályosai számára kezdeményezik egy oktatási program elindítását. Ennek révén a gyerekek megismerkednének az egészségmegőrzés fontosságával, felkeltenék az érdeklődést az egészségturisztikai pálya iránt és mint leendő felnőtt vendégeket, megismertetnék a wellnesz- és gyógyturisztikai szállodákkal is.
A négycsillagos hotel vezetője elárulta: az ötletet egy diákok által a szállodának adományozott díj indította el. Egy Dunakesziben működő iskola diákjai ugyanis azzal keresték meg, hogy a gyerekek a hévízi szállodának ítélték meg ebben az évben a legjobb gyermekbarát élményfürdő címet.
A diákok rendszeresen túráznak, kirándulnak, bicikliznek az országban, ennek során látogatták meg "inkognitóban" a hévízi szálloda fürdőkomplexumát is. Miután Magyarországon a Carbona az egyetlen, amely Magyar Termék Nagydíjas szálloda, és a hazai egészségturizmus egyik legelkötelezettebb képviselője, a vezetőség az élére akar állni a tudatformálásnak is - fejtette ki Lukács Ferenc.
A hévízi általános iskolával már felvették a kapcsolatot, hogy osztályfőnöki órák keretében ismertessék meg a diákokat az egészségturizmus legfontosabb ismérveivel, majd ezt a programot Zala megyében, ezt követen pedig országosan is szeretnék elterjeszteni. "Fel kell kelteni a gyerekek érdeklődését az egészséges életmód iránt, mert nem szerencsés, hogy egész nap a számítógépet csépelik vagy hamburgert tömnek magukba" - fogalmazta meg a szálloda vezérigazgatója.
Meglátása szerint egészségnevelés címen lenne érdemes új tantárgyat bevonni az oktatásba, amelyhez az egészségügy és a turisztika szereplőire is szükség van. A diákok megismerhetik, hogy miért fontos az egészségük, mit jelent a gyógyvíz vagy termálvíz fogalma, mire szolgál a szauna, de azt is, hogy "ne ijedjenek meg", ha belépnek egy szállodába.
Lukács Ferenc kifejtette: ha Magyarország az egészségturizmus fellegvára és gazdasági értelemben is ez az iparág jelentheti a kilábalást, akkor ezt az alapoknál, az oktatásnál kell kezdeni. Megítélése szerint a jelenlegi kormányzatnak is szívügye ez a terület, de érdeke a belső turizmus erősítése is.
A magyar egészségügynek a prevencióra is sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetnie, mint ahogy több országban már felismerték, a gyógyvizekre, mint nemzeti kincsre alapozva olcsóbb a megelőzés, mint a gyógyítás - vélekedett a hévízi szállodavezető.
MTI