Plázs travelline.hu 2010. április. 03. 09:14

Hétvégi programok húsvétkor

Idén is indítja Nyuszi-vonatjait az Egererdő Zrt a Mátravasúton és Felsőtárkányban.

Idén is indítja Nyuszi-vonatjait az Egererdő Zrt a Mátravasúton és Felsőtárkányban. Mintegy ezer kisgyerek vehet részt az utazásokon. A tervek szerint nyuszi-lányok várják a kicsiket Mátrafüred-alsó megállónál, kísérik a Mátra Szakképző iskolába, ahol egy bő órás programon vesznek részt. A Felsőtárkányi Állami Erdei Vasúton március 29.-től igény szerint közlekedik a Nyuszi-vonat a Stimecz házig, ahol nyuszi simogató és csokitojás keresés várja a gyerekeket. Óvodásokat, kisiskolásokat, és mindenkit szívesen látnak. Érdeklődni a 06-30/456-6265 telefonszámon lehet.


Április 3-5. között várja a húsvéti vendégeket Noszvaj. A településen megnyílik az első noszvaji báránykiállítás a Magtár Fogadóban, a vasárnap a nagy tojásvadászat jegyében zajlik; térkép alapján kell a résztvevő csapatoknak megtalálni az elrejtett „kincset”, hétfőn pedig a helyi, kemencében sült húsvéti ételeket kóstolhatják a felnőttek és gyerekek. Készül a noszvaji húsos káposzta, fonott kalács, diós-, és mákos „ködmönujja”. Kirakodóvásár, kézműves bemutató, gyermek és felnőtt nézők számára műsor lesz.

TTG

hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. április. 18. 19:30

A sós vízbe pottyant disznótól az ünnepi asztalig: hogyan lett a húsvét főszereplője a sonka?

A kínaiak úgy tartják: a sonkát is ők találták fel. Egy dolgot azonban elrontottak: nem volt hozzá ünnepük. Nem mintha a sonkának a nyugati világban bármi köze lenne bármilyen ünnephez, ma mégis ez a húsvéti asztal főszereplője. Miért alakult ez így, és hogyan születtek meg a világ legjobb sonkái? Kis sódartörténet húsvét előtt, főzési jó tanácsokkal.