Az újszegedi Partfürdőn azonban ennél jóval több bográcsban rotyogott a...
Az újszegedi Partfürdőn azonban ennél jóval több bográcsban rotyogott a hagyományos szegedi hallé, hiszen volt olyan induló, aki több száz embert látott vendégül. Persze a hallé mellett más is került a vendégek gyomrába: óriási fazekakban készült a túróscsusza, tűz fölött sült a paprikás lisztben megforgatott keszeg és a makói haltepertő.
A vendégek azonban nem csak a házi méretekben fortyogó hallét kóstolhatják meg. A rendezvényt szervező halászcsárda a vízi bástyára felállított háromezer-ötszáz literes óriásbográcsában készíti el az ételt, más vendéglők pedig a jellegzetes szögedi - és a vendégként szereplő bajai - hallé mellett sült harcsát, süllőt és keszeget kínálnak az ínyenceknek.
Frank Sándor Venesz-díjas mesterszakács, a fesztivál életre hívója elmondta, a bogrács egyszeri megtöltéséhez húsz mázsa halra és csaknem hat mázsa vöröshagymára van szükség. A séf azt is elárult, nem a most használt hatezer adagos a legnagyobb bográcsa, már elkészült egy ötezer literes darab is, amelyet majd egy Guinness-rekorddal szeretne fölavatni.
A mesterszakács szerint a finom halászlé titka, hogy az alaplé elkészítéséhez többféle hal csontját, fejét használjuk fel. Ezeket a bográcsban szegedi zöldpaprikával, paradicsommal és makói vöröshagymával körülbelül két óráig főzzük. Ha elkészült alaposan átpasszírozzuk, úgy, hogy csak a csontok maradjanak, így jó sűrű alaplevet kapunk, melybe a beletesszük a beirdalt, kifilézett halszeleteket, megfőzzük és jóféle szegedi pirospaprikával ízesítjük.
MTI