Plázs travelline.hu 2008. december. 09. 08:35

Amit a békacombról tudni kell

"A francia kultúra nagy tisztelőiként mindig is igyekeztünk megragadni az alkalmat és...

csurtus.blog.hu

"A francia kultúra nagy tisztelőiként mindig is igyekeztünk megragadni az alkalmat és továbbadni barátainknak azt a keveset, amit a gall civilizáció pereméről összecsipegettünk: egy bloggal odébb meséltünk már nektek az osztrigáról, a pastisról, a párizsi Operáról, sőt,a Sarközy-féle haderőreformról, úgyhogy eljött az ideje a békacombnak is. Már csak azért is, mert 2008 a Béka Éve, természetvédelmi szempontból.


Ellenségeik évszázadok óta „békaevőknek” (is) becézik a franciákat, ami szerintem egyáltalán nem dehonesztáló – a „káposztazabáló”-nál vagy a „macskaevő”-nél mindenesetre semmivel sem sértőbb. Igen: a franciák szívesen megeszik a békát, de a csigával, a libamájjal vagy a már említett osztrigával ugyanígy vannak – ez utóbbihoz képest főleg a javukra írható, hogy a békát előbb megölik.
Lássuk tehát a békaelkészítés fogásait. Mivel sajnos nem volt időnk leugrani a patakpartra, kénytelenek voltunk hozott anyagból dolgozni és az egyik temesvári szupermarketben kapható friss békacombot használni.

Ha azonban a vadászösztön túltengene olvasóink egy részében, nekik elárulom, hogy a békafogásnál csak az állami pénzek elsikkasztása az egyszerűbb és rizikómentesebb feladat: kimegy az ember az árokpartra (tóra, pocsolyához, stb.), a horogra ráakaszt egy fél-egy centis, piros vagy sárga színű rongydarabot (de szükséghelyzetben még a helyszínen összeszedett levél is megteszi), odalógatja a béka elé és várja a kapást. A hülye kis állat 8-10 másodpercen belül rá fog harapni. Innen is látható, hogy a torkosság nem véletlenül szerepel a hét főbűn között.

Ha már ráharapott, sok tennivaló nincs. A Négy Mancs Társaság (és egyéb állatvédő szervezetek) tagjai innen kezdve ne olvassák tovább. Én szóltam..."


A teljes cikk Csurtusék blogjában olvasható.