Plázs travelline.hu 2008. augusztus. 18. 09:10

Mézeshetek online

Van, aki azért választja ezt a kommunikációs eszközt, hogy közvetlen...

Creative Commons

Van, aki azért választja ezt a kommunikációs eszközt, hogy közvetlen kapcsolatban maradjon szüleivel. Van, aki azért, hogy indiszkrét telefonhívás ne zavarja a legalkalmatlanabb pillanatban és van, aki egyszerűen örömét akarja mihamarabb megosztani a hozzá közelállókkal.
   
Aki körülnéz a honlapok tájékán, tapasztalhatja, hogy egyre több blog számol ne már a boldogító igen előtti készülődésről, magáról az esküvőről is, majd a nászút legszebb, legérdekesebb állomásairól, fotókkal, videókkal, kommentárokkal. Az otthon maradottak reális időben értesülnek mindarról, amit az internet megjelenése előtt csak hazatérve meséltek el nekik.
   
A La Repubblica című olasz napilap tud olyan párról is, amely meglepődve konstatálta, hogy azokban a napokban átlagban 200 látogatója volt blogjuknak. Van, aki a blogján a szabad hozzáférést az esküvői részre korlátozza, a továbbiakat csak jelszóval lehet felnyitni. Elvégre az új házasoknak is szükségük van, még a háló világában is, egy kis magánéletre.

MTI

hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.