Plázs travelline.hu 2008. február. 27. 10:20

Kutyaparadicsom a reptereken

A houstoni Bush Nemzetközi Repülőtéren például éppen most építik a...

A houstoni Bush Nemzetközi Repülőtéren például éppen most építik a Pet Paradise nevű bentlakásos és napközi szolgáltatást, ahol a kis kedvenceket a nap 24 órájában személyzet gondozza a hét minden napján, így az utazók nyugodtan szállhatnak gépre, tudván, hogy állataik jó ellátást kapnak, amíg ők  távol vannak.
Az 5000 négyzetméteres létesítmény, amely márciusban nyitja meg kapuit magánlakosztályokkal, csont formájú medencével és műfüves réttel áll a négylábúak rendelkezésére, ahol a kutyák frizbízhetnek, vagy teniszlabdák után futkoshatnak, ha úgy tartja kedvük. - Nem csupán szórakoztatni akarjuk az állatokat, hanem azt szeretnénk, hogy gazdáik is nyugodtak lennének – mondta Fred Goldsmith, a jacksonville-i székhelyű Pet Paradise vezetője. – A gazdik webkamerán figyelhetik kedvenceiket éjjel-nappal.

Úri kényelem

Bővülő lehetőségek
A Pet Paradise más floridai és new orleansi reptereken is megnyitotta szolgáltatásait. Goldsmith vállalkozása agresszívan terjeszkedik az Egyesült Államok déli területein, és reméli, hogy további luxus kenneleket nyithat a charlotte-i, valamint az atlantai és a Fort Lauderdale-i reptereken is.
Azoknak az utazóknak, akik inkább magukkal viszik kedvenceiket szintén különleges létesítményeket kínálnak a nagyobb repülőterek, például olyan szabadtéri területet, ahol a négylábúak kinyújtóztathatják mancsukat. A legfantasztikusabb létesítmény az Arizona állambeli Phoenix Sky Harbor Nemzetközi Repülőterén található, ahol a két kivilágított kutyaszálló alig néhány lépésre van a termináltól. Az itteni “csont udvart” és “mancs padot” dekoratív kovácsoltvas kerítéssel vették körül, hogy a kutyáknak biztonságos vécézési lehetőséget nyújtsanak.

Növekvő igények
Az amerikai Közlekedési Minisztérium adatai szerint a légitársaságok évente több mint 2 millió állatot szállítanak.
A bostoni Logan Nemzetközi Repülőtér 2007-től áll a négylábúakkal utazók szolgálatába. A reptéri üzletekben vásárolhatók itató tálak, kutyakeksz, kutya pólók és gallérok, és a terminál több pontján is megtalálhatók a szórólapok, amelyeken tanácsokat adnak az állatokkal utazóknak.

Számos repülőtéren bentlakásos lehetőséget is kínálnak, mivel erre egyre nagyobb igény mutatkozik, és remélik, hogy ezzel is növelik az utasforgalmat.
Az MAC (Metropolitan Airports Commission – Repülőtéri Bizottság) éppen most bírálja el a pályázatokat a Minneapolis-St. Paul Nemzetközi Repülőtéren létesítendő vállalkozásra vonatkozóan, amely 24 órás hotelként és napköziként működne, és fodrászati szolgáltatásokat is nyújtana. A MAC szóvivője, Patrick Hogan elmondta, hogy döntés februárban várható. A nyertes cég egy 4000 négyzetméteres épületet bérel majd a repülőtér területén évente kb. 48.000 dollárért, és nyereségének egy részét pedig a MAC-nek fizeti. Hogan elmondta, hogy különböző szolgáltatásokat mérlegeltek, mielőtt a bentlakásos kutyaszálló mellett döntöttek.
- Olyasmire szerettük volna használni a területet, amelyre valóban szüksége van a repülőtérre érkező utasoknak – mondta. – Mivel ma egyre több ember tart állatot, úgy éreztük, hatalmas igény van egy ilyen típusú vállalkozás beindítására.

Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.