2004. június. 03. 14:35 hvg.hu Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 non-base

Kacsa az újabb Live Aid fesztiválról szóló hír

A The Sun című brit lap szerint Bono, a U2 együttes frontembere az 1985-ös Live Aid segélykoncert megismétlését tervezi. A cél: mérsékeljék a harmadik világ adósságait.

Bob Geldof a brit bulvárlap cikkének megjelenése után megkereste a szerkesztőséget és cáfolta, hogy Bonóval együtt ilyen vállalkozásra készülne. "Egy ilyen szuperkoncert aláásná azoknak az erőfeszítéseit, akiket valóban aggaszt a tragikus afrikai szegénység" - véli Gedolf.



A szegénység, az elmaradott országok nyomasztóan hatalmas adósságállománya, a világot sújtó betegségek túlnőnek azon a ponton, amelyet egy ilyen koncert megoldhatna - fűzte hozzá Bono. "Az Európai Uniónak ösztönöznie kellene a segélyezést célzó erőfeszítéseket és be kellene tartania az adósságok kezelésére tett ígéreteit."



Poul Nielsen, az Európai Unió segélyezési biztosa, Bono szavaira válaszolva elmondta: az énekes rosszul tájékozódott az adóssághelyzetről és a segélyezésről. Valószínű, hogy a nem kormányszintű szervezetek pánikkeltő beszámolói befolyásolták az ír rockzenészt - véli a politikus.



Az 1985. július 13-án Londonban és Philadelphiában tartott segélykoncerten hatvan millió font sterling (110 millió dollár) gyűlt össze az etiópiai éhezőknek. A koncerten fellépett Tina Turner, Mick Jagger, Kenny Rogers, a Led Zeppelin együttes életben lévő tagjai, Prince, Bruce Springsteen, Bryan Adams, Sting, a U2 együttes. (MTI)
hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 16. 19:30

Rendszerváltás 35 – Belarusz, az ország, amely alól kidőlt a Szovjetunió

A totális szovjetorosz elnyomás sikerrel járt a nemzeti kultúra felszámolására indított hadjáratával, a gazdasági mutatók jók voltak, így az általános életszínvonal is szovjet viszonylatban magasnak volt tekinthető és ebből kifolyólag egészen a ’80-as évek második feléig Belarusz lakosságának nagy része semmiféle komoly változásra nem vágyott. Aztán jött Csernobil és utána egymást követően potyogtak ki a szó szoros értelmében vett csontvázak a szovjet múlt rég eltemetett szekrényéből. Ám még ezek sem ingatták meg a tagköztársaság népének bizalmát a szovjet keretrendszerben, és ha nem omlik össze a Szovjetunió, Belarusz talán még ma is önként és dalolva lenne a része. Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemzővel, a posztszovjet térség szakértőjével beszélgettünk.