A kormány eddigi családpolitikai lépéseiből az a szándék olvasható ki, hogy elsősorban a tehetősebb családok gyermekvállalási kedvét szeretné erősíteni - írja a szuverén blog.
A bejegyzésben Szikra Dorottya azt írja: az intézkedések összességében elkeserítően szegényellenesek, mi több: a szegény gyerekek esélyeit veszik el. Amellett, hogy rövid távon mélyítik a már meglévő nyomort, nem számolnak a hosszú távú következményekkel. Ezek közül a legsúlyosabb a szegregáció további növekedése, a folyamatos és mélyülő szakadék a gazdag és szegény családok között, amely a társadalom széthullásával, dezintegrációjával fenyeget már most is. Ennek tünete többek között az állam által fenntartott intézményekbe vetett bizalom (mint például a közoktatás) további gyengülése: ezeket az intézményeket még kevésbé fogják állampolgárként használni azok, akiknek a leginkább szükségük lenne rá - véli a szerző.
A másik súlyos következmény, amivel – érthetetlen módon – nem számol a kormány: ha további tanulatlan rétegeket tol ki az iskolarendszerből anélkül, hogy rájuk bármiféle munkalehetőség várna, megélhetést nyújtó szociális rendszer híján egyedül a feketemunka és a bűnözés nyújthat számukra megélhetési alternatívát. A büntethetőség korhatárának leszállítása így különös jelentőséggel bír: el lehet tüntetni szem elől a szegény családból származó fiatalok egy részét - olvasható a blogban. A teljes bejegyzést olvassa el itt!