A két világháború között, az 1930-as évek végén Amerikában nem fukarkodtak, ha fém és acél kellett az autóhoz. Kilábaltak a kor nagy gazdasági világválságából, széles, fényes fehér mosoly jutott az átlagpolgárnak, no és egyre több kerék.
Míg nálunk fehér holló volt az automobil, és jó barát maradt a szekér, addig odaát már szép színes plakátok hirdették a mobilizáció diadalát. A Gáz+fék blog összegyűjtött néhány 1930-as 40-es évekbeli plakátot, amelyeken a kor autóit ábrázolták. A képek megktekintéséért látogasson el a Gáz+fék blogra.
Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.