2005. július. 27. 15:38 MTI Utolsó frissítés: 2005. július. 27. 15:43 Média

Brit hetet tart a Magyar Rádió

Brit hét címmel sugároz műsorfolyamot az Európai Unió brit elnökségéhez kapcsolódóan szeptember 26-tól a Magyar Rádió, a brit nagykövetség és a British Council támogatásával.

Az együttműködési megállapodást Kondor Katalin, a közszolgálati médium elnöke, Michael Ward brit nagykövet-helyettes és Jim McGrath, a British Council igazgatója írta alá. Kondor Katalin kiemelte, hogy szeretnék a brit politikai, társadalmi és művészeti életet egyaránt bemutatni, és nem csak Londonból. Hozzátette, hogy a programsorozat mindhárom adóra (Kossuth, Petőfi, Bartók) kiterjed. Tudósítóik a Krónikában is naponta bejelentkeznek majd Nagy-Britanniából, és számítanak a BBC munkatársainak segítségére is.

Az intézmény e hónap végén távozó elnöke rámutatott arra, hogy a Magyar Rádióban nagy hagyományai vannak a város- és országnapoknak. A tematikus hetek rendezése még Magyarország uniós csatlakozása előtt kezdődött; 2003 nyara óta félévenként sugároznak ilyen összeállítást egy-egy uniós tagországról. Elsőként Görögországnak szenteltek műsorfolyamot az olimpia kapcsán, azóta Svédország és Írország is bemutatkozott.

A Brit hét témái között szerepel majd a klímaváltozás, az angol vállalati kultúra, a nyelvtanulás és az angliai munkavállalás is - olvasható a sajtótájékoztatón közzétett írásos összegzésben. Michael Ward brit nagykövet-helyettes és Jim McGrath, a British Council igazgatója jó lehetőségnek nevezte a tematikus hetet Nagy-Britannia bemutatkozására.

Az igazgató elmondta, hogy intézményük számos programot, köztük kiállítást és koncertet is rendez az idén ősszel Budapesten. Beszámolt arról is, hogy szeptemberben Magyarországra hozzák Dollyt, az első klónozott állatot. Ez az első hely, ahová kölcsönadták e "becses jószágot" - tette hozzá Jim McGrath.

hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.