Az év zenei bejelentése volt, hogy ismét összeáll, és jövőre koncertezni indul a 90-es évek legendás britpop együttese, az Oasis. Az érdeklődés érthetően hatalmas volt, de sokan nagyot csalódtak, amikor meglátták a jegyárakat.
Az, hogy az Oasis ismét összeáll, elképesztő izgalmakat generált a rajongók körében, akik a jegyértékesítés elindulásakor meg is rohamozták a jegyirodák online felületeit. Sokan azonban hosszú várakozás után csalódottan vették tudomásul, hogy az jegyár a „dinamikus árképzés” miatt a duplájára emelkedett, mire sorra kerültek.
A kiábrándult John a BBC-nek elmesélte, hogy az egész család készültségben volt, hogy hozzájussanak az áhított Oasis-jegyekhez, a felesége és a fia is telefonnal, tablettel a kezében várta, hogy sorra kerüljenek. Délutánra azonban, miután hat órát töltöttek a virtuális sorban, a felesége előtt egyszer csak felsejlett a jegyvásárlás lehetősége, csakhogy ekkor már 355 angol fontért, vagyis több mint dupla áron vehette volna meg.
„Ezt egyszerűen szégyenletesnek tartom” – mondta kiábrándultan a BBC-nek John, aki szerint az Oasis az egész karrierjét arra építette, hogy szoros a kapcsolata a hétköznapi emberekkel. „De amikor egész nap sorban állsz, és a jegy ára több mint kétszeresére emelkedik, úgy gondolom, hogy megszegték a munkásosztállyal kötött szerződésüket. Az én szememben mostanra meghaltak” – mondta letaglózva.
Sokan jártak úgy, mint John, miután a kereslethez igazított dinamikus árazás miatt az eredetileg 135 fontért meghirdetett jegyek már 355 fontba kerültek, mire kiállták a virtuális sort.
A jegyeket értékesítő Ticketmaster közölte, hogy az árakat az esemény szervezője szabja meg, és „a piaci értéküknek megfelelően árazta be ezeket a jegyeket”. Az esemény szervezői lényegében a promóterek, az előadók pedig eldönthetik, hogy benne maradnak, vagy kiszállnak-e a dinamikus árképzési rendszerből. Az viszont a BBC szerint nem világos, hogy a Gallagher testvérek mennyire vannak tisztában ezzel a megállapodással.
Az az elképesztő kereslet miatt nyilvánvaló, hogy a dinamikus árképzési rendszerben maradás nagyobb bevételt jelent.
Sok más előadó döntött úgy azonban már eddig is, hogy nem kér ebből a rendszerből. Taylor Swift és Ed Sheeran sem használja, a The Cure frontembere, Robert Smith pedig „kapzsi átverésnek” nevezte ezt a fajta jegyértékesítést. Megjegyezte, hogy ha egyetlen művész sem választaná ezt a rendszert, akkor lényegében megszűnne létezni. Vannak ugyanakkor előadók, akik nincsenek is tisztában azzal, hogy ilyen rendszerben értékesítik a koncertjegyeiket.
Mindenesetre az Oasis-koncertekre egy nap alatt minden jegy elkelt.