Közleményükben azt írták, a megegyezésnek nem a kártérítési összeg az akadálya, hanem annak el nem ismerése, hogy a baleset miatt nem kizárólag a Nemzeti Színház tehető felelőssé, hanem abban maga a sérült Horváth Lajos Ottó is szerepet játszhatott.
Újabb fordulóhoz ért Vidnyánszky Attila és a tavalyi balesetben megsérült színészek facebookos vitája. Miután Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó is hosszan és tételesen cáfolta az intézmény igazgatójának az állításait a nekik folyósított pénzekről, szerdán délelőtt a Nemzeti Színház közleményben reagált Horváth Lajos Ottó nem sokkal korábban megjelent Facebook-posztjára.
A közleményben felsorolják, hogy a tavaly november baleset sérültje milyen összegeket kapott a gyorssegélytől kezdve a szakszervezeti támogatáson át a balesetbiztosításig. Hozzátették, hogy még zajlanak az egyeztetések a kártalanítás részét képező sérelemdíjról.
A Nemzeti Színház azt írta: „A peren kívüli megegyezésnek részünkről nem a kért kártérítési összeg képezi az akadályát, hanem az abban való megegyezés hiánya, és annak el nem ismerése, hogy a baleset bekövetkezéséért nem kizárólag a Színház tehető felelőssé, hanem abban maga a sérült Horváth Lajos Ottó is szerepet játszhatott.”
Vagyis a Nemzeti szerint ebben a elvi kérdésben van szükség az álláspontok közelítésére, és ha ezt sikerül egy peren kívüli egyezségben rögzíteniük, akkor, mint írják, „a Színház részéről nagyon közelinek látjuk a peren kívüli békés megegyezést”.
Horváth Lajos Ottó nem sokkal korábban azt írta a Facebookon, hogy kényszerhelyzetbe került, mivel olyan – az ügyvédei szerint titoktartási megállapodást sértő – információk kerültek nyilvánosságra, amelyeket cáfolnia kell. A színész idézte a Fővárosi Főügyészség közleményét is, amelyben az áll: „A nyomozás adatai alapján az ügyészség szerint egyértelműen megállapítható, hogy a sértettek sérülésének oka az volt, hogy a színházi díszletelem az előadások biztonságos lebonyolítására nem volt alkalmas.”
Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia tavaly novemberben a Nemzeti Színház Rómeó és Júlia-előadásán szenvedett balesetet, a színészeket még aznap meg kellett műteni. A történtek után a színház vezérigazgatója, egyben az előadás rendezője, Vidnyánszky Attila bejelentette lemondását, amit azonban Csák János innovációs és kulturális miniszter nem fogadott el.