Kult hvg.hu 2024. június. 17. 18:02

Dagad a botrány a The Washington Post vezérigazgatója körül

Egyelőre nem tudni, hogy mi lesz a sorsa Will Lewisnak, aki korábban egy olyan kiadványnál dolgozott, amit megcsapott a brit sajtóbotrány szele.

A The New York Times hétvégi cikke szerint Will Lewis, a The Washington Post kiadója és vezérigazgatója maga is tisztességtelen módszerekkel dolgozott, amikor a 2000-es évek elején még a londoni Sunday Times, majd később a The Daily Telegraph munkatársa volt. Annak idején óriási botrány robbant ki Nagy-Britanniában, amikor kiderült, hogy a Murdoch-sajtóbirodalom brit lapjai illegálisan vagy sajtóetikai szempontokból megkérdőjelezhető módon jutottak információkhoz.

Terjed a brit sajtóbotrány, már a Sunday Times is gyanúban

Egyre duzzad az utóbbi évtizedek legsúlyosabb nagy-britanniai sajtóbotránya: hétfőn már az egyik legpatinásabb brit vasárnapi lap, a The Sunday Times is illegális információszerzés gyanújába keveredett, és a Murdoch-sajtóbirodalom brit lapjai által elkövetett hasonló vétségek áldozatai között lehet Károly brit trónörökös és Gordon Brown volt kormányfő is.

Hogy az ellene felhozott vádak miatt lemond-e, azt nem tudni, de egyes források szerint helyzete a legendás napilapnál bizonytalanná vált, miközben a The Washington Post hírnevét már az is megtépázta, hogy nemrég lemondott első női főszerkesztője, Sally Buzbee. Az, hogy miért döntött így, kérdés, de a The New York Times korábbi cikke szerint Buzbee és Lewis között volt némi feszültség, ugyanis a főszerkesztő egy májusi cikkben megemlítette őt a brit sajtóbotránnyal kapcsolatban. Lewis szóvivője tagadta, hogy a férfi nyomást gyakorolt volna Buzbee-re, hogy törölje a cikket.

„A teljes átláthatóság kulcsfontosságú. És úgy tisztességes, ha Willnek esélyt adunk arra, hogy megvédje magát” – nyilatkozta Sally Quinn, a The Washington Post rovatvezetője, aki általában támogatta Lewisnak a szerkesztőségben javasolt változtatásait. Lewis korábban egyébként azt mondta a sajtóbotrányban betöltött szerepéről, az ő feladata az volt, hogy kiszűrje az etikátlan módszereket. A legújabb cikkel kapcsolatban azonban nem volt hajlandó nyilatkozni.

Lewis mellett egyébként korábbi munkatársa, Robert Winnett neve is többször előkerült az elmúlt napokban. Vasárnap például maga a The Washington Post közölt egy cikket Winnettről, akit Lewis azzal bízott meg, hogy az amerikai elnökválasztás után vegye át a hírszerkesztőség vezetését. Állításuk szerint Winnett is dolgozott együtt egy olyan emberrel, aki tisztességtelen eszközökkel jutott információkhoz. Egy közleményben pedig leszögezték, a helyzet problematikus volta miatt egy korábbi vezető főszerkesztőt, Cameron Barrt kérték meg arra, hogy felügyelje a munkát ezen anyag felett – írja a CNN.

Hogy mit hoz a jövő Lewis számára, nem tudni, Jeff Bezos, a The Washington Post tulajdonosa ugyanis egyelőre nem nyilatkozott az ügyben. A lap munkatársai szerint ha Bezos úgy dönt, hogy nem meneszti a vezérigazgatót, akkor nyilván mindenkinek magának kell döntenie arról, hogy távozik vagy marad.

Élet+Stílus Nemes Nikolett 2024. december. 28. 18:00

Pisszeghet, sípolhat, szisszenhet és pöföghet a befőttesüveg, de pont ez a jó: így  fermentáltunk savanyú káposztát

Csodás vitamin- és tápanyagbombával kényeztethetjük a mikrobiomunkat a téli ínség idején, ha fermentált ennivalókat fogyasztunk. Többek között savanyú káposztát is készíthetünk ezzel a módszerrel – elmondjuk, hogyan érdemes csinálni lépésről lépésre, mit kell tudni a sózásról, fűszerezésről, hogyan kombináljuk az alapanyagokat, és mire figyeljünk különösen az erjesztés során.