A film kreatív producere szerint csak akkor lehet kijelenteni, hogy sikerművet alkottak, ha az akkori generációnak is megkerülhetetlen lesz.
A Rákay Philip nevével fémjelzett Petőfi-film, a Most vagy soha! sikeréről kérdezte Szente Vajkot a Blikk. Szente Rákayhoz hasonlóan kreatív producere volt a filmnek, ám jóval visszafogottabban nyilatkozik róla, mint kollégája.
Hogy sikeres volt-e a film, arra térjünk vissza 2048. március 15-én. Ha a forradalom kétszázadik évfordulóján ez a mű az akkori generáció számára is megkerülhetetlen lesz, akkor merem majd kijelenteni, hogy sikerművet alkottunk
– mondta.
Március 14-i premierje óta több mint százezren látták a filmet. Rákay szerint ez “hihetetlen szám”, ahhoz azonban, hogy a hatmilliárd produkció tényleg piaci siker legyen, legalább 2,8 millióan nézőre lenne szükség. Arról nem is beszélve, hogy a nézők egy része kivezényelt iskolás volt.
Szente szerint a filmet illető kritikákkal egészen addig nincs gond, amíg nem politikai felhangú a vélemény. „Kritikát bármilyen színházi, filmes alkotással szemben meg lehet fogalmazni, sőt, úgy gondolom, jó is, ha építő jelleggel beszélgetünk a film erősségeiről vagy gyengeségeiről. Viszont abban a pillanatban, hogy a művészeti térből politikai térbe téved át a diskurzus, már nem lehet művészeti kritikaként értelmezni.
Azt a véleményt, miszerint minden rossz benne, embert próbáló dolog elfogadni. Ilyen nincs, mert ahogy más filmes alkotásoknak, úgy a Most vagy sohának is vannak erényei
– érvelt, ezeket az erényeket azonban nem részletezte.
Azt is mondta még, hogy ő maga az esetek nagy részében pozitív visszhangot tapasztalt, például azt, hogy sokan a moziban állva tapsoltak a végén.
Kritikánk a filmről itt olvasható: