A színész saját halálközeli élményéről beszélt: pilótaként átélte, hogy az általa vezetett gép elektromos rendszere teljesen leállt, és azt gondolta, mindennek vége.
A színészet mellett pilótaengedéllyel és -tapasztalattal is rendelkező John Travolta új filmje, a hamarosan a Disney+-ra felkerülő The Shepherd című rövidfilmje kapcsán beszélt saját halálközeli élményéről, hiszen a film is hasonló témát dolgoz fel. Travolta esete 1992-ben történt, csaknem napra pontosan 31 éve, november 24-én, Hálaadáskor, Floridából Maine államba tartva egy Gulfstream II-n.
„A valóságban is átéltem egy teljes elektromos leállást, Washington fölött” – mondta a színész, hozzátéve, hogy így rá nagyon nagy hatással volt Frederick Forsyth novellája, amelyből a film készült.
Tudom, milyen érzés azt érezni, hogy most biztosan meg fogok halni. Két hajtóművem jól működött, de semmilyen eszközöm nem, nem volt elektronika, semmi. Azt gondoltam, itt a vége.
Aztán mintha csoda történt volna. A szabályoknak megfelelően csökkentettem a magasságunkat, majd megláttam a Washington-emlékművet, és beazonosítottam, hogy akkor ott van közvetlenül mellette a Washingtoni Nemzeti Repülőtér, és épp úgy landoltam, ahogy a film főszereplője” – számolt be az esetről Travolta.
A Variety cikke arról is beszámol: egy akkori hír szerint a színésznek sikerült úgy landolnia, hogy mindössze a repülőgép kerekei mentek tönkre, azonban egy vizsgálat feltárta, hogy az elektronikus leállás következtében kevésen múlt, hogy Travolta gépe nem ütközött össze a levegőben egy Boeing 747 géppel, és rövid időre négy reptér működését is felfüggesztették az eset miatt.
Ráadásul az eset után nem sokkal Travolta épp egy olyan de Havilland Vampire repülőgépet vásárolt magának, amilyenről Forsyth novellája is szól, és mivel már a könyv borítóján is egy ilyen gép volt, a színész már akkor beleszeretett a történetbe, de évtizedekig úgy érezte, soha nem lesz ideje megfilmesíteni azt.