A humorista az új könyve apropóján adott interjút a Válasz Online-nak. Többek között arról beszélt, hogy a NER miért fél a vicctől, de a standupot mégsem tudja megakadályozni; arról, hogy miért nem hagyta ott a Librit – egyelőre –, és feltette azt a kérdést is, hogy ki az a Demeter Szilárd. Az Orbán-poénokról azt mondta, nem tudja kihagyni őket teljesen, mert különben megkapná a kritikát, hogy „na, megvették a Librit, aztán Bödőcs máris befogja a száját”.
„Amikor jött a hír, hogy lenyúlták a Librit is, már készen volt a könyv!” – mondta az új könyve, a Prímszámok hóesésben körüli mozgásteréről Bödőcs Tibor a Válasz Online-nak. A humorista azt mondta, egyelőre nem érzi, hogy a kiadónál bármi változott volna, így aztán azt sem, hogy kollaborálna. Az interjú egy adott pontján viszont megjegyzi: „A Libriben valószínűleg előbb-utóbb le fogják cserélni a könyves stábot párttagkönyvesre – egyszerűen ilyen a rendszer logikája. Akkor meg majd megyek onnan is.”
Bödőcs azt mondta, nem élvezi, hogy főellenzékinek tartják csak azért, mert például csinált videót a „türk basánkról”, és hozzátette, hogy egyébként több poént talált ki Krúdy Gyuláról, mint Orbán Viktorról. Azt viszont egyáltalán nem bánja, hogy a londoni show-ján kapta rendesen a miniszterelnök, és megjegyezte, hogy az ott elhangzott poénjai mára kezdenek megvalósulni: „a hazaváró iroda, például. Vagy a magyar űrprogram! Tessék. Átvették, csinálják. Kicsit csapdahelyzet ez egyébként. Ha beszélsz a türk basáról, akkor fóbiás vagy. De ha beszélsz a polisz ügyeiről, ami azért szintén dolgod, akkor mégis hogyan kerüld ki? A hazai nyilvánosság egyetlen one man show, elég unalmas, trash egyébként. Róla szól minden.”
Az Orbán-poénokat már csak azért sem hagyhatja ki, mert mint mondta, akkor indulna a szöveg, hogy „na, megvették a Librit, aztán Bödőcs máris befogja a száját”.
A Megafonba viszont beletört a bicskája: „Egyszer például próbáltunk paródiát készíteni a Megafonról, annak beszélő fejeiről. Nem ment. Annyira olyan az egész, mintha mesterséges intelligenciával hozták volna létre – és itt kérek elnézést utóbbitól, hiszen az, névleg legalább, tartalmaz intelligenciát. Robotokról, a ChatGPT-ről tehát nem lehet paródiát készíteni.”
Bödőcs hangot adott annak is, hogy aggasztja, hogy
türk basánk úgy nézi a cárevicset, ahogy Komár Laci nézte Elvis Presley-t. Ezt azért rossz látni. Hogy soha, egyetlen rossz szavuk nincs „apura”, a „hanyatló Nyugatot” ostorozó több száz éves sztereotípiák viszont annál gyakoribbak.
Az interjúban szóba került Fábry Sándor is, akivel „beszélőviszonyban” van. „Fábry nekem olyan, mintha rokonom lenne. Az a rokon, akivel nagyon mást gondolunk a politikáról. Ő is így lehet velem: én vagyok az unokaöcs, aki nagyon rossz irányba ment. Próbálunk olykor beszélni erről, aztán mégsem beszélünk…” A kezdetekre visszatekintve pedig azt mondta: „Akkor ő volt a komédia királya, és mindenféle Honthy Hanná-zás nélkül fogadott minket. Teret adott, kanonizált, megemelt. És ne feledjük, az ő csehszlovák szöszmöszmackójából bújt elő a magyar standup.”
Demeter Szilárdról viszont az volt a legfontosabb reakciója, hogy „az ki?”