Sok ezren osztották meg röhögve vagy meghökkenve a hetedik osztályos irodalomtankönyv borítóját, amelyen Kölcsey ölében félreérthető helyen volt egy tekercs.
Lecserélték annak a hetedik osztályos irodalomtankönyvnek a borítóját, amelyet a múlt héten több ezren osztottak meg, félreérthetőnek nevezve a címlapi fotót – vette észre a 24.hu az Oktatási Hivatal honlapján.
Az eredeti képet többek között Nyáry Krisztián is megosztotta, mondván, azt hitte, photoshoppal pajzánná módosított képről van szó, de nem. A borítón Ferenczy István Kölcsey Ferencről készített, 1845-ös, sehol ki nem állított márványszobráról volt egy kép, amelyen az idén 200 éves Himnusz költője egy tekercset tart a kezében, épp az ágyéka előtt.
Az új borítón szintén Kölcsey szerepel, szintén a tekerccsel, de ezúttal már semmi félreérthető nincs a szituációban.
Az eredeti képen látható szoborról korábban azt írta a Kultúra.hu: „A legtöbb újság – amely akkoriban már a romantika nemzeti lázában lobogott – azért bírálta az alkotást, amiért nem magyar öltözetben ábrázolja Kölcseyt. Szerencsétlen Ferenczyt annyira megviselte az epés támadássorozat, hogy visszavonult szülőfalujába, Rimaszombatra, és soha többé nem vett vésőt a kezébe. Szegénységben élt, úgy is halt meg tíz évvel később. Szobrát, amelyet a Nemzeti Múzeum kertjébe szántak, soha nem állították ki köztéren. Ma a Magyar Nemzeti Galériában csodálhatjuk meg.”
Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: