Kult hvg.hu 2022. december. 14. 12:04

Nagyon kínos hibát követett el a New York Times egy filmes hirdetésében

Pedig látszólag nem csináltak mást, csak közöltek pár idézetet, milyen fantasztikusan jó is az egyik sorozat.

Látszólag teljesen hétköznapi hirdetés jelent meg a minap a világ legnagyobb presztízsű lapjában, a New York Timesban: egy egész oldalas hirdette a George & Tammy című sorozatot, ahogy az már lenni szokott, a plakáton idézve néhány magasztaló kritikát is. Az idézetek szerint a sorozat „mestermű”, „fantasztikusak az alakítások”, sőt egyenesen „az év legjobb sorozata”. Csakhogy ilyen kritikák egyáltalán nem jelentek meg a George & Tammyről – írja a Deadline, amely részben azért is vette észre a blamázst, mert egy hamis Deadline-idézet is szerepel a plakáton.

Ugyanakkor azért nem arról van szó, hogy a sorozat gyártója, a Showtime annyira erkölcstelen lenne, hogy szándékosan kritikákat hamisít, „csak” egy nagyon ügyetlen technikai hibáról: a gyártó egyfajta sablonként elküldött egy korai plakátvázlatot a New York Timesnak, hogy segítsék a tördelést, de ezen – elég buta módon – nem olyasmik szerepeltek, mint hogy „itt majd egy idézet lesz” vagy „lorem ipsum”, hanem kitalált dicséretek. Amelyek annyira hitelesnek tűntek, hogy valahogy át is csúsztak a rendszeren.

A lap aztán újra közzétette a plakátot, ezúttal már valós idézetekkel és egy bocsánatkéréssel, amiért korábban rossz reklámot nyomtattak ki. A dolog iróniája, hogy még csak szükség sem lett volna a „hamisításra”, mert a Michael Shannon és Jessica Chastain főszereplésével forgatott, George Jones és Tammy Wynette countryzenészek életéről szóló sorozat a valóságban is elég pozitív kritikákat kapott.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.