Kult hvg.hu 2022. augusztus. 22. 15:21

David Attenborough új sorozatban szerepel, Hans Zimmer már a főcímzenét is elkészítette

Ez az első alkalom, hogy külön számot írtak egy BBC-s természetfilm-sorozathoz.

Nem egy nagyszabású hollywoodi kasszasikerhez, hanem egy természetfilm-sorozathoz szerzett dalt az énekes-dalszövegíró Camila Cabello és az Oscar-díjas zeneszerző, Hans Zimmer – írja a Variety. A fagy birodalma II, a David Attenborough narrációjával készült 2011-es dokumentumfilm-sorozat folytatása, ugyancsak részben Attenborough narrálásával. A közlemény szerint a széria egy hat epizódon át tartó utazás a Föld jeges vidékein, beleértve az Északi és a Déli sarkot is.

A Take Me Back Home című szám a BBC Radio 1-on lesz először hallható augusztus 26-án, de a közösségi oldalakon és a Youtube-on még ugyanaznap megjelenik a sorozat előzetese is, amelyhez a dal készült. Miközben szól a zene, havas pusztákon bölényre vadászó farkasokat, a prédájukat ravaszul becserkésző gyilkos bálnákat és ritkán látott szibériai tigriseket csodálhatunk majd meg.

„Egy valóra vált álom, hogy összekapcsolhatom a zeném és a bolygónk iránt érzett szenvedélyem – arról nem is beszélve, hogy egy olyan legendával dolgozhatok, mint Hans Zimmer – jelentette ki Camila Cabello, de Zimmer is hasonlóképpen méltatta a kollégáját: „Nagyon izgalmas volt megkomponálni és felvenni a Take Me Back Home-ot Camilával és felfedezni, hogy a zenei tehetsége legalább akkora, mint a hangja.”

Camila Cabello
AFP / Don Emmert

A sorozat producere, Mark Brownlow szerint a széria a „bámulatos vadvilág ünneplése, amely sikerrel küzd meg a szélsőséges körülmények közt az élet kihívásaival”, noha napjainkban a természetet még nagyobb kihívás elé állítja a klímaváltozás. „Hans és Camila megható szerzeménye egy olyan korban ragadja meg ezeknek a varázslatos birodalmaknak a törékenységét, amikor a szó szoros értelemben vett jövőjük a tét.”

Világ HVG 2025. április. 03. 17:03

Fülke: így tör világuralomra Kína – hogyan működik a soft power?

Törékeny világrendünk hatalmas forró pontján számtalan hatalmi érdek ér össze helyi sérelmekkel, Afrikában pedig Kína most a legnagyobb kavarógép. Vörös Zoltán Kína-kutatóval és Tarrósy István Afrika-kutatóval, a Pécsi Tudományegyetem oktatóival Lenthár Balázs történész és Kacskovics Mihály Béla beszélgetett.