Történelmi-politikai thriller sorozat készül a Nemzeti Filmintézet támogatásával Móricz Zsigmond nagyhatású, 100 évvel ezelőtt megjelent Tündérkert című művéből, amelyben a 17. századi Erdély politikai és társadalmi világa elevenedik meg Bethlen és Báthory főszereplésével. A rendező Madarász Isti.
A Nemzeti Filmintézet (NFI) Filmszakmai Döntőbizottsága 2,149 milliárd forint támogatást szavazott meg a Tündérkert címmel készülő tévésorozat gyártására, amelynek vezető rendezője Madarász Isti (képünkön) lesz. Madarász csinált korábban időutazós thrillert (Hurok), musicalt (Egy szerelem gasztronómiája), és romantikus fantasyt is, az Átjáróházat, amelynek még csak ezután lesz a bemutatója.
A Tündérkert mozgóképes feldolgozása 100 évvel Móricz regényének (az Erdély-trilógia első kötetének) megjelenése után kezd forogni a Megafilm gyártásában. Producerei Helmeczy Dorottya (Elk*rtuk, El a kezekkel a Papámtól!, Nyitva) és Kálomista Gábor (Elk*rtuk, El a kezekkel a Papámtól!, Nyitva). A sorozat vezető írói Bereményi Géza (Eldorádó, Megáll az idő, Régimódi történet, Szabadság szerelem) és Tasnádi István (Memo, Egy másik életben), az operatőr Garai Gábor (Átjáróház), a látványtervező Pintér Réka (Elk*rtuk, Memo).
A főszerepekről egyelőre nem közölt információt a Nemzeti Filmintézet. Annyit tudni, hogy a sorozat egy 8 részes történelmi-politikai thriller lesz, epizódonként 48-52 perc hosszúságú, és a tervek szerint 2023 őszén láthatja a közönség. A forgatás 2022 július végén kezdődik és december végéig tart majd több mint 70 szereplővel, műtermi díszletekben, illetve Erdélyben eredeti helyszíneken.
A produkcióról az NFI közleménye ezt írja: "A mester és a tanítvány, a nyugodt erő és a féktelen szenvedély, a hűséges férj és a csapodár szerető, a megfontolt politikus és a lánglelkű fejedelem: Bethlen és Báthory. Két ellentétes személyiség harca Erdély vezetéséért, egy nő szerelméért és a magyarság megmaradásáért. Két történelmi hős egymásét keresztező útja körül rajzolódik ki Móricz Zsigmond Tündérkertjében a 17. századi Erdély. Móricz kortársa, Schöpflin Aladár szerint a regény a 20. századi magyar irodalom legnagyobb és legsikeresebb erőfeszítése múltunk birtokbavételére.”
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: