Az egyetem szerint hosszú időbe, egészen pontosan 46 órába telne lekérdezni a nyilvántartást.
Az egyetemi oktatók helyzetét mutatja be cikksorozatában az Átlátszó, amelyben ezúttal arról szerettek volna többet megtudni, hogy hány olyan oktató van a felsőoktatási intézményekben, akiket alacsonyabb munkaköri beosztásban foglalkoztatnak, mint azt képzettségük indokolttá tenné.
A lap azt írja, az egyetemek többsége gond nélkül teljesítette erre vonatkozó, mindössze három rövid kérdésből álló közérdekű adatigénylésüket, és el is küldték a kért számokat. A Színház és Filmművészeti Egyetem (SZFE) ugyanakkor több mint 200 ezer forintot kér az adatok kiadásáért.
Az Átlátszó azt kérdezte az egyetemektől,- pontosan hány főből áll a tanári kar, és milyen az oktatók megoszlása az alábbi fokozatok szerint: tanársegéd, adjunktus, docens, egyetemi tanár,
- hány tanársegéd rendelkezik három évnél régebbi PhD-val;
- hány habilitált oktató rendelkezik docensnél alacsonyabb fokozattal.
Az SZFE a 204 ezer forintos költséget azzal indokolta, hogy hosszú időbe telne lekérdezni az oktatói nyilvántartást, és a lap által kért módon csoportosítani azt. A munkaerő-ráfordítást 46 órában, ennek díját pedig 202 400 forintban határozták meg, az adatokat tartalmazó adathordozó kézbesítési költségét pedig 1580 forintban állapították meg, pedig mint ahogy az Átlátszó hozzáteszi: a többi egyetemhez hasonlóan elegendő lenne egy írásos dokumentum vagy Excel-táblázat elküldése elektronikusan.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: