Kult hvg.hu 2021. augusztus. 19. 11:09

Ezt olvassa Orbán Viktor idén nyáron

A kínai észjárás című könyv és egy, a HVG Könyvek gondozásában megjelent kötet is a listáján van.

Nyári könyvajánló címen osztott meg a miniszterelnök egy fotót, amelyen négy könyvet helyez egymásra.

Az első könyv Orbán Viktor szezonális válogatásában a Megbetegít-e a modern technológia? című, amely Ian Douglas munkája, és azt vizsgálja, hogy a képernyő előtt töltött idő és általában a technológia folyamatos használata milyen hatással van a személyes döntéseinkre és a kapcsolatainkra.

Másodikként Boyé Lafayette De Mente elismert Ázsia-kutató A kínai észjárás című könyvét ajánlja – valószínűleg nem árt a Fudan Egyetem idehozatala előtt tanulmányozni a kínai gondolkodás- és viselkedésmódot.

Orbán Viktor harmadik könyvként egy amerikai konzervatív szerző, Rod Dreher Szent Benedek válaszútján című, gyakorlati teológián alapuló kötetét olvassa. A kötet fülszövege szerint, a szerző hagyományos keresztény nézőpontból bírálja újkori kultúránkat, az üzenete mégis pozitív. „A Biblia, Szent Benedek Regulája, az egyháztörténet, a filozófia és a teológia története, valamint a nyugati társadalomtörténet szálaiból képes meggyőző érvelést szőni.”

A negyedik könyv pedig a HVG Kiadó gondozásában megjelent kötet, Helen Russell az Egy év a világ legboldogabb országában – Hogyan éljünk dán módra című könyve a nyugat-európai országban élő emberek életszemléletéről szól.

A nyári olvasmánylistáját Barack Obama volt amerikai elnök is közzé szokta tenni, igaz, ő általában tekintélyesebb könyvadaggal áll elő, az idei vakációs gyűjteményében például tizenegy könyv szerepel.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.