Kult hvg.hu 2021. július. 27. 10:19

A tenger fenekén nyílt kiállítás Görögországban

Csak búvárok tudják meglátogatni, de még ők is borsos áron.

Egy 2500 éves hajó roncsainál nyílt meg Görögország első tenger alatti múzeuma – írja a National Geographic. A múzeum Alonisszosz szigeténél található, és nagyjából 4 ezer amforát lehet itt megtekinteni.

Bár a különleges tárlatot a járvány alatt nemigen lehetett látogatni, ma már nő az érdeklődők száma, annak ellenére is, hogy csak képzett búvárok számára nyitott a lehetőség, ők sem úszhatnak túl közel a tárgyakhoz, és egy vezetett túra 95 euróba, azaz 34 ezer forintba kerül, ami nagyjából másfélszerese egy hagyományos merülés árának.

Y. Issaris / EUA / AFP

Mivel a környéken további roncsok is előkerültek, elképzelhető, hogy idővel újabb felszín alatti múzeumokat is megnyitnak a régióban; Hárisz Theohárisz idegenforgalmi miniszter elmondása szerint eddig tíz tenger alatti park kapta meg a működéshez szükséges engedélyt.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.