Kult MTI / hvg.hu 2021. április. 01. 16:11

Paul Simon eladta hat évtizednyi zenéjét

Minden a Sony Music Publishing tulajdona lett.

Paul Simon eladta szerzői jogait a Sony Music Publishingnek – jelentette be szerdán a kiadóvállalat. A Sony Music Publishing hat évtizedre visszamenőleg vásárolta meg a zenész munkásságát, közöttük Simon szólókarrierjéből származó dalait épp úgy, mint a Simon & Garfunkel-korszakából származó számait.

Pályámat a Columbia/Sony Records kiadónál kezdtem, természetes továbblépésnek érződik a Publishing oldalukkal dolgozni

– idézi Simont a The Guardian. A Sony Music Publishing vezetője, Jon Platt hihetetlen megtiszteltetésnek nevezte az üzletet.

A pénzügyi részleteket nem hozták nyilvánosságra. A közelmúltban Bob Dylan és Shakira is eladta teljes katalógusát, de Stevie Nicks is eladta dalainak zömét, Neil Young pedig katalógusa felét. Ők dollármilliók százait keresték az üzlettel, Dylan munkássága például nagyjából 300 millió dollárba került.

A most 79 éves Simon pályája során 16 Grammy-díjat nyert, a turnézástól 2018-ban vonult vissza. Legismertebb dalai között van a Bridge Over Troubled Water, a The Boxer, a The Sound of Silence és a Mrs. Robinson – az ezek felhasználásából származó jogdíjak innentől a Sony kiadóvállalatát illetik meg.

A Sony Music Publishing kezeli a Motown, Michael Jackson, a The Beatles, Carole King, Stevie Wonder, a Queen, Ashford & Simpson, Leonard Cohen és sok más zenész katalógusát is.

Hello darkness, my old friend – Paul Simon 75 éve

Art Garfunkellel duóban és szólóban is képes volt maradandót alkotni, ráadásul ő a world music egyik atyja is. Paul Simon ma 75. Az, hogy egy zenész nem hogy középkorú muzsikusként, hanem kifejezetten veterán, sőt, szépkorú alkotóként készíti el pályafutása egyik legnagyszerűbb munkáját, nos, az ritkaság.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.