Kult hvg.hu 2021. február. 12. 17:24

Tizenkilenc év után vettek észre egy bakit a Jóbarátokban

Egyszer csak megjelenik egy vadidegen férfi, és úgy tesz, mintha ő játszaná Ross apját. Persze van magyarázat a bakira.

Noha 2002. március 28-án vetítették először, csak most fedeztek fel egy első ránézésre elég komolynak tűnő bakit a Jóbarátokban: a The One In Massapequa című részben (a nyolcadik évad 18. részében) egyszer csak egy addig sosem látott férfi áll ott, ahol egy másodperccel még a Ross apját játszó Elliot Gould állt, úgy téve, mintha mi sem lenne természetesebb. Aztán a következő pillanatban persze ismét Elliot Gouldot látjuk. Mindez az alábbi videón a 27. másodpercnél, a jobb szélen látható, ahogy fenti képünkön is:

A bakit egy TikTok-felhasználó szúrta ki, hozzátéve, hosszú évek óta a sorozat rajongója, fogalma sincs, hogy nem tűnt fel neki ez eddig. Minderre itthon az Insider nyomán a Port.hu figyelt fel. A jelenség valójában könnyen megmagyarázható: a streaming-korszakban restaurálták a Jóbarátok epizódjait, így a korábbi szűkebb, 4:3-as képarány helyett ma már 16:9-es arányban nézhetőek az epizódok, ami azt jelenti, a kép két szélén olyasmik is láthatóak, amik az eredeti sugárzás idején még a képen kívül voltak. Azaz a forgatáskor az alkotók még azt hitték,

sosem fog kiderülni, ha odaállíthatnak egy statisztát,

akit például a fénybeállításoknál és más előkészületeknél is "használnak", hogy ne a sztároknak kelljen elvégezni a kulimunkát.

Épp ezért több hasonló rész is látható a restaurált epizódokban, itt például Rachel helyén áll egy statiszta:

Itt pedig Phoebe beszél Monica helyett egy idegenhez:

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?