Az intézmény elfogadhatatlannak tartja a már aláírt új egyetemi alapdokumentumokat.
"A Színház- és Filmművészeti Egyetem autonómiájának minden lényeges elemét felszámolják" – írta az SZFE szenátusa pénteki közleményében, amely szerint a szenátus "elfogadhatatlannak tartja a Vidnyánszky Attila által már aláírt új egyetemi alapdokumentumokat".
Az egyetemről, amely szeptembertől alapítványi fenntartásban működik tovább, néhány napja derült ki, hogy az új vezetésében gyakorlatilag csak az SZFE jelöltjeinek nem jutott hely: két küldöttje van a Nemzeti Színháznak, a Molnak és egy a Magyar Nemzeti Banknak (MNB). A kuratóriumi elnök Vidnyánszky Attila lett, aki miatt többen is beadták felmondásukat az SZFE-nél.
Az egyetem pénteki közleményében azt is írta, hogy "az új tulajdonos szándékai szerint szeptember elsejétől a szenátus, az egyetem legfőbb döntéshozó szerve többé nem dönthet saját működési szabályzatáról, nem szólhat bele a költségvetésbe, nem fogadhatja el intézményfejlesztési tervét, nem választhatja meg az egyetem rektorát, nem jogosult önállóan intézetvezetőket és osztályvezető tanárokat kinevezni, osztályokat indítani".
A 444.hu szerint ezek a jogok a Vidnyánszky vezette kuratóriumot illetik meg a jövőben, így pedig ők mondhatják majd meg, milyen osztályok induljanak és ki tanítsa őket, ki kerüljön vezető pozícióba az egyetemen, vagy hogy mire lehet költeni az intézmény pénzét. (E döntéseket korábban a szenátus hozta meg, amelybe demokratikus módon választottak tagokat az egyetemi polgárok.)
A szenátus pénteki közleményében arról is ír, hogy „a kuratórium egyáltalán nem vette figyelembe az Egyetem vezetése által kidolgozott és elfogadott, a fenntartó minisztérium kérésére már két héttel korábban elküldött alapdokumentumokat, és – a rövid határidőre hivatkozva – nem fogadta el az Egyetem meghívását az augusztus 28-i egyeztető szenátusi ülésre".
Az SZFE ügyéről szóló korábbi híreinket itt találja.