A távoktatásban használt keretrendszerek, programok népszerűségi versenyét a Google nyerte.
A Google Classroomot többen említették, mint az összes többit abban az online felmérésben, ami a digitális oktatás tanulságait próbálta feltérképezni szülői szempontból. A több mint négyezer kitöltő válaszaiból többek között az derül ki, hogy a szülők inkább elégedettek voltak a távoktatásban használt programokkal, rendszerekkel, mint nem.
A digitális tanrendben – a legtöbbek által használt – Classroom mellett, attól erősen lemaradva a Microsoft Teams áll a második helyen, a bronzérem az – egyébként kötelezően használandó – Krétáé.
A felmérés arra is kíváncsi volt, hogy mennyire kedvelték ezeket a rendszereket a szülők. E sorban a Kréta a sereghajtó (a legkevésbé bevált), viszont a Classroom és a Teams a kedveltségi sorrendben is az első két helyet foglalja el.
A videós órákat leginkább a Facebookon és Youtube-on (az élő videó és a nem interaktív videónézés itt sajnos keveredik) valamint Zoomon tartották, de népszerűek voltak még a Microsoft eszközei (Teams, Skype) és a Discord is. A videoeszköz választása lényegében nem befolyásolja a kedveltséget, azaz bármelyik használt eszköz megfelelő az iskolai oktatáshoz.
A gyakorló eszközök sokszínűbbek, mint az előző két eszközkategória, sokkal több eszköz szerepel a felsorolásokban. A Classroom után rögtön a magyar Redmenta a leggyakrabban használt eszköz, a TOP4-ben még a LearningApps és a szintén magyar Okosdoboz. A középső bolyban a Quizlet, Teams és Quizzizz. (Kisebb említésszámban szerepelnek még: nkp.hu, EduBase, Akriel, SEOS, Ofi, Liveworksheets, Zanza tv, WocaBee, ugyesedni.hu, Sulinet, sakkpalota, Protopage, Neolms, Motto, Memrise, matfizz, Matek Oázis, Játek 1x1, iSLCollective, Imel, Eduverzum, e-palatábla, Digimatekalso.hupont.hu, ClassDojo, Classcraft, Blogger.com és Alf.)
Legnagyobb rajongótábora („imádom”) a LearninApps-nak, a Redmenta-nak, a Classroom-nak és az Okosdoboznak van. Meglepő de ugyanez a 4 eszköz számít a legelutasítottabnak is („utálom”).
Az online kérdőív adataiból az derül ki, hogy vidéken a tanulók 23-38%-át, Budapesten 17-32%-át egyáltalán nem éri el a digitális oktatás.