Ne aggódjanak a pedagógusok, a volt államtitkár négy éve folyamatosan fejleszti nekik a digitális tananyagot. Biztos mindjárt előpattan!
Czunyiné dr. Bertalan Judit 2014. június 15. és 2016. február 6. között volt az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára. Minisztériumi munkavégzése idejére esnek a legnagyobb pedagógus-tiltakozások, négy évvel ezelőtt ezért is kellett ciklus közben meneszteni.
Mivel azonban a Fidesz rendszerében a jó káder mindig puhára esik (sőt, egyesek a gravitációt meghazudtolva: felfelé), Czunyiné is kapott egy „sportállást”. Ő lett a digitális tartalomfejlesztésért felelős kormánybiztos. Ez a poszt az erőszakosan archaizáló, Takarós NAT kormánya körül pont olyan releváns, mint Németh Szilárd hűtőszekrényében a madársaláta. Nincs szerepe. Megnéztem: a helyi politikai ügyek, IFA- és metángázos kiserőmű átadása, meg lapszemle mellett országos ügyben utoljára akkor szólalt meg, amikor neki osztották ki a feladatot, hogy a „liberális zaklatószínházak” ellen kiabáljon. Mondom, ő a digitális tartalomfejlesztésért felelős kormánybiztos, de nincs szerepe.
Mármint egészen addig, amíg egy járvány nem kényszerít minket új utakra. Péntek este a miniszterelnök belátta, hogy a közvéleményt nem tudja negligálni, és be kell zárnia az iskolákat – de egyúttal magukra is hagyta őket az oktatási feladatokkal. Azt mondta, hogy digitálisan folyik majd a tanítás, és most önkormányzatok, tantestületek, lelkiismeretes tanárok próbálják meg javarészt önerőből megoldani, hogy holnap reggeltől minél zökkentőmentesebb legyen a váltás.
Czunyiné pedig hallgat. Eredetileg valószínűleg arról volt szó, hogy őt „kifizetik” ezzel az állással. A kormányzásmentes kormányzást, a Soros-plakátokkal helyettesített országépítést úgy borította meg a vírus, mint egy kártyavárat. Azonnal lelepleződött, hogy baj, hogy nincs egészségügyi miniszter, és baj, hogy Kásler Miklós vezeti az „emberi erőforrások” tárcáját – nem véletlen, hogy nem bíztak rá egyetlen új akciócsoportot sem. És most Czunyinét is felkérdezi a történelem: a digitális tananyag? Hogy a csudába nem ért rá, hiszen annyi mást bírt csinálni az elmúlt négy évben?
Ha levonult ez a borzalom, az egyik tanulság az lesz, hogy vissza kell térni a kormányzás eredeti jelentéséhez. És nem ezzel a társasággal.