Kult MTI 2019. november. 25. 09:15

Minden más filmet durván lenyomott a Jégvarázs 2.

A Jégvarázs második része 124 milliós (37,6 milliárd forintos) jegyárbevétellel nyerte az észak-amerikai mozis hétvégét.

A Disney eredetileg 100 millió dollárt várt a családi animáció második epizódjától a debütáló hétvégén, a három nap becsült jegyárbevételei ezt messze meghaladják.

A zenés fantasy a pénteki bemutató napján 41,8 milliót hozott, ehhez járult aznap a külföldi piacok 57,8 milliója, ami egy nap alatt majdnem 100 milliós bevételt jelentett.

Elsa és Anna történetének folytatása a harmadik legerősebb debütáló hétvége az animációk között A hihetetlen család (182 millió) és a Szenilla nyomában (135 millió) mögött, valamint a Walt Disney Animation (Pixar nélküli) eddigi legjövedelmezőbb bemutatója.

Az első Jégvarázsra a 2013-as hálaadásnapi nyitó hétvégén 93,6 millió dollár értékben váltottak jegyet Észak-Amerikában.

Messze lemaradva második Az aszfalt királyai című életrajzi dráma Matt Damon és Christian Bale főszereplésével. A Ford és a Ferrari küzdelmét bemutató film a második hétvégéjén 16 millió dollárt hozott, miután a múlt hétvégén sikerült minden vetélytársát leköröznie 31 millió dolláros bevételével.

A toplista harmadik helyére Tom Hanks új filmje, az Egy kivételes barát került 13,5 millió dolláros eredményével, ami erős kezdésnek számít: a Fred Rogers tévés műsorvezetőről szóló, igaz történetet elmesélő alkotás ugyanis nagyjából 25 millióból készült.

Az STX stúdió 21 híd című, New Yorkban játszódó krimije végzett az ötödik helyen, 2665 moziban 9,2 millió dollárért vettek rá jegyet.

A toplista ötödik helyezettje a Lionsgate stúdió Midway című világháborús drámája 4,6 millióval, mely három hétvége után 43 milliós észak-amerikai jegyárbevételnél tart.

Címkék
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.