Itt a féktelen építkezések kora, dübörög a globális városfejlesztés. A haladás fogalma azonban egyre inkább elválaszthatatlan a pusztító mellékhatásoktól. Mennyit és meddig építhetünk még ezen a bolygón? A választ a március elején kezdődő, 11. Budapesti Építészeti Filmnapokon adják meg.
Az esemény szlogenje ezúttal az Apokalipszis később jelmondat, a négynapos fesztiválon pedig a filmek zöme arra keresi majd a választ, hogy az újra fellendülő építőiparnak milyen kihívásokkal kell szembenéznie, hol az a határ, amikor meg kell állni, amikor már nem lehet jobban beavatkozni a környezetünkbe. Meddig tart a töretlen növekedés, és az újabb építőipari őrület? Demokratikusabb lesz-e a városfejlesztés a videojátékok vagy a drónok használatával? Hogyan változik az építőipar, ha a földszinti bejáratok helyét a tetőtéri leszállópályák veszik át? És hová lehet még elrejtőzni, ha valaki mégis inkább behúzná a kéziféket?
A sokszínű témák mellett a fesztiválon különböző műfajokban láthatunk majd filmeket, lesz műsoron építészportré, városutópiákról szóló történelmi dokumentumfilm, egy-egy elhibázott tervezési folyamatot feltáró riportfilm, sci-fi a jövő városáról, elképzelt városokról animáció. A fesztivál nemcsak az építészeknek és dizájnereknek szól, hanem a széles közönség számára próbál új nézőpontokat kínálni a városi átalakulások nyomon követéséhez. A programokat erre találja.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: