Kult 2018. április. 14. 20:55

Kitalálná, mi lesz minden idők legdrágább Broadway-produkciója?

Több mint 68 millió dollárba kerül, és még a színházat is renoválták a bemutatóra.

Hatalmas szárny dekorálja a New York-i Lyric Színház homlokzatát, a tetőn pedig egy fészek látható, amelyben egy gyermek bújt meg. A Harry Potter és az elátkozott gyermek című produkciót április 22-én mutatják be, és összesen 68,5 millió dollárba került a színpadra állítása. Igaz, ebben az összegben benne van a színház átalakítása is, ami nagyjából 33 milliót emésztett fel.

A Harry Potter-biznisz eddig sem szűkölködött rekordokban és hatalmas számokban. Hogy csak két példát említsünk: J. K. Rowling könyveiből 500 millió példányt adtak el, a film pedig világszerte 7,7 milliárd dollár bevételt hozott.

A színházi produkció is biztos siker lesz, és bízhatnak benne az alkotók, hogy évekig műsoron marad. Az első hetekre máris 2,1 millió dollárért keltek el jegyek, ami abszolút rekordot jelent.

A Broadway-produkciók átlagosan 3-5 millió dollárba kerülnek, még a legpuccosabb musicalek költségvetése is ritkán éri el a 25 millió dollárt.

A színház üzemeltetője állítólag csak arra elköltött 23 milliót, hogy a színházban előzőleg fellépő Cirque du Soleil társulatot kárpótolja azért, amiért nem játszhatnak ott tovább, hanem át kell adniuk a helyüket a Harry Potter-előadásnak.

Az épületet pedig masszívan átalakították, még a bejáratát is áthelyezték a 42. utcából a 43.-ba, a székek számát csökkentették, és kissé operaházas légkört alakítottak ki benne, hatalmas belmagassággal.

A Harry Potter és az elátkozott gyermek című színdarab ősbemutatója Londonban volt, a West Enden 22 hónapig játszották.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.