Csatornázás közben is márványszarkofágokat találnak Rómában
Most épp két márványkoporsó bukkant elő a földből.
A Római Birodalom idejéből származó márványszarkofágokra bukkantak a római Olimpiai Stadion közelében. A római Acea energia- és vízszolgáltató földmunkái során találtak rá az ókori kincsekre – jelentette be szerdán az olasz főváros régészeti és műemlékvédelmi hatósága.
A kőkoporsók mintegy 2,5 méter mélyen feküdtek a föld alatt. Egyiküket nagyon gazdagon díszítették, az első vizsgálatok szerint a szarkofágok a Kr.u. 3-4. századból származhatnak, de ezt további tanulmányozások fogják megerősíteni.
A szarkofágok minősége és mérete azt mutatja, hogy "valószínűleg egy gazdag római család gyermekei számára készültek" – olvasható a hatóság közleményében.
A római közműépítési munkálatok az elmúlt években páratlan régészeti leleteket hoztak felszínre, tavaly egy második századi katonai barakk csodálatos mozaikját és freskóit tárták fel a régészek a római hármas metróvonal építésekor.
A római metró C vonalának építése 2006-ban kezdődött az előzetes régészeti feltárások után, ám a munkálatok lassan haladnak, mert az alagút ásásakor rendre ókori kincsek kerülnek elő a földből. Az olasz főváros keleti, délkeleti térségében húzódó vonal egy része 2014 novembere óta működik, a városközpontba vezető északi szakaszán még dolgoznak.
A régészek szokatlanul mélyre, 20 méterre ástak a feltárások során, a talált leletek azt jelzik, hogy az ókorban egy hatalmas parasztgazdaság működött a térségben. Találtak amforákat, márványtáblákat, érméket, sőt egy őszibarack hűtésére használt tárolót is. A metróépítéskor talált régészeti kincsekből állandó kiállítást nyitottak a San Giovanni metróállomáson, amelyet várhatóan 2018-ban kapcsolnak be a forgalomba.