700 fő befogadására alkalmas operaházzal bővül a Budapest Music Center. Az új rész a tervek szerint 2020-ra készülhet el, a beruházás költségeinek 40 százalékát vállalta magára az állam.
A 2013-ban megnyílt Budapest Music Center (BMC) az elmúlt években a komolyzenéért és jazzért rajongók fő zarándokhelyévé vált, az idelátogató turisták körében is. A stúdiónak, zenei könyvtárnak, és információs központnak is helyet adó BMC most újabb nagy lépésre készül, ugyanis 2020-ra egy tízezer négyzetméteres új résszel, egy főleg kortárs és barokk kamaraoperáknak helyet adó színpaddal és próbateremmel bővül a komplexum. A BMC operaháza a jelenlegi épülettel szomszédos házban kap helyet.
"Így egy valódi kulturális központ jön létre a Vásárcsarnok közelében, és az is a tervek között szerepel, hogy az Imre utcát sétálóutcává alakítsuk" – mondta kérdésünkre Gőz László, a BMC alapítója.
Az ötmilliárd forintos beruházás 40 százalékát az állam finanszírozza, nem visszatérítendő támogatásként – árulta el Gőz, aki hozzátette, nem az Operaházzal akarnak konkurálni, hiszen a BMC új színpadán kisebb kamaraoperákat mutatnak majd be.
A BMC operájának művészeti vezetője Eötvös Péter, a világhírű zeneszerző lesz, akinek a neve elég csábítóan hangzik az idehívott operaelőadóknak és a Budapestre látogató turistáknak is. Ahogy Gőz fogalmazott, a BMC mostani közönségét is felerészt külföldiek teszik ki, olyanok, akik Budapestre látogatva nem elégszenek meg a romkocsmák látogatásával. "Budapest átvette Prága szerepét a térségben" – jellemezte a jelenséget Gőz.
Építészeti díjat kapott a BMC budapesti zeneközpontja