Megszületett a döntés: magyar építésziroda a tervezheti a Néprajzi Múzeum új épületét. Dózsa György út és az Ajtósi Dürer út sarkán építendő népies mintákkal díszített épület egy hatalmas hullámvölgyet formáz majd.
A nemzetközi zsűri a Napur Architect Kft. építésziroda által vezetett konzorcium tervét találta egyhangúlag a legjobbnak, így ők tervezethetik az új Néprajzi Múzeum épületét az Ötvenhatosok terére. Az új múzeum 2019-re készül el.
A Liget Projekt közleménye szerint az új múzeummal „nem csak egy újabb emblematikus épülettel gyarapodik a főváros, hanem 140 év után végre a gyűjteményéhez méltó otthonba költözhet a több százezer műtárgyat őrző intézmény”.
A zsűri döntése értelmében a 2. helyezett a Sauerbruch Hutton terve, a 3. helyezett pedig a BIG – Bjarke Ingels Group pályaműve lett.
A mostani, a Néprajzi Múzeumra szóló meghívásos pályázaton a zsűri 13 jelentős nemzetközi és magyar építésziroda terveit értékelte. „A Bírálóbizottság nemzetközi és magyar tagjai által egyhangúan nyertesnek választott pályamű ezek alapján tökéletesen illeszkedik a Városliget és a Dózsa György út közötti környezetbe, tiszta vonalvezetésű, emblematikus épület, amely nemzetközi szinten is jelképpé válhat. A pályamű múzeum-működési szempontból messzemenően kielégíti a Néprajzi Múzeum technológiai és gyűjteményi igényeit, és fenntarthatósági szempontból is az egyik legmagasabbra értékelt terv.”
A Néprajzi Múzeum jelenleg az egykori Kúria szűkös és múzeumnak alkalmatlan épületében működik.
A Liget Budapest Projekt keretében eddig két új épület megvalósításáról született döntés, melyeket világhírű japán építészek terveznek. Az elbontandó, volt Hungexpo irodaházak helyén épülő Magyar Zene Házát Sou Fujimoto, a Petőfi Csarnok helyén felépülő Új Nemzeti Galériát pedig a Pritzker-díjas SANAA építésziroda tervezi.