Kult hvg.hu 2016. április. 28. 12:59

Oscar-jelölt színésznővel készítheti első angol nyelvű filmjét Szász János

Legutóbb A nagy füzettel ért el nemzetközi sikereket a magyar rendező, most két sztárszínésszel készülhet az angol debütálására.

A 2013-as Oscar-nevezett filmünk, A nagy füzet ma már csak úgy él az emberek fejében, mint az első Filmalap által támogatott film, pedig nagy sikerrel mutatták be a világ különböző pontjain, többek közt a briteknél és Amerikában is.

Szász János (a vele készült interjúnk itt olvasható) filmje Karlovy Varyból is elhozta a fődíjat, és nagyon vártuk már, mi lesz a következő projektje, nemrég pedig be is jelentették, hogy kis híján 500 millió forintos támogatást kapott a Filmalaptól a Sóhajok hídja című filmre, ami a 20. század egyik legkegyetlenebb budapesti bűntettét, a Léderer-féle Kodelka-gyilkosságot dolgozza fel.

Szász János
Fazekas István

Most azonban egy még újabb projektről számolt be a Screen Daily: Szász János ugyanis az első angol nyelvű filmjét is elkészítheti. A Cross My Mind című angol dráma egy megvakult katona és az őt ápoló házas nő viszonyát dolgozza fel.

A főszerepeket nem kisebb színészek kapták, mint a több Woody Allen-filmben is feltűnő Sally Hawkins (a Blue Jasmine-ért Oscarra is jelölték), illetve a feltörekvő 26 éves Jack Lowden ('71, Háború és béke), aki Christopher Nolan világháborús filmjében, a Dunkirkben is szerepet kapott.

Sally Hawkins (jobb oldalt) a Blue Jasmine c. filmben
AFP

A producer ráadásul az a Kees Kasander lesz, aki olyan kultfilmeket tett már le az asztalra, mint az Akvárium vagy a Ken Park, de Peter Greenaway állandó munkatársa is egyben. A Szász-film forgatása már most télen elkezdődhet.

Kultúra – frissen, első kézből. Kövesse a HVG Kult Facebook-oldalát!

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?