Kult MTI 2016. március. 16. 13:09

Újra Budapesten koncertezik a szintetizátor varázsló Jean-Michel Jarre

Hat év után újra Magyarországon koncertezik az elektornikus zene legendája. Novemberi budapesti fellépésén legújabb albumáról mutat be számokat Jean-Michel Jarre.

A szintetizátor varázslónak is nevezett Jean-Michel Jarre ha év után tér vissza Magyarországra, utoljára 2010-ben koncertezett nálunk. Most november 10-én főleg az új, Electronica című albumáról fog játszani, de korábbi kultikus albumairól, köztük az Oxygene-ről és az Equinoxe-ról is válogat majd.

Jarre új világkörüli turnéján Európa fő koncerthelyszínein, többek között a londoni O2 Arénában és a párizsi AccorHotels Arénában játszik, de fellép Németországban, Szlovákiában, Lengyelországban, Ausztriában és Svájcban is.

Az idén 68 éves Jean Michel Jarre több mint négy évtizedes eddigi pályafutása során húsz stúdióalbumot készített, köztük a szintetizátorzene alapműveként számon tartott, 1976-ban kiadott Oxygene-t, a két évvel későbbi Equinoxe-ot, a Magnetic Fieldset (1981), vagy az állatkertek hangjait megidéző Zoolook-ot (1984). Tehetségét apjától örökölte: Maurice Jarre írta például a Doktor Zsivágó című film zenéjét.

Albumaiból eddig több, mint 80 milliót adtak el, az európai popelőadók közül először lépett fel Kínában 1981-ben. Rendkívül sikeres zenei pályafutása során háromszor (1986, 1989, 1991) kapott Grammy-díjat a new age kategóriában, lemezei az elektronikus zene számos előadójára volt hatással, köztük a Daft Punk-ra, az Air-re, Moby-ra és a Chemical Brothers-re. Környezetvédő, humanitárius aktivistaként is ismertté vált.

Valami ilyesmire számíthatunk majd az elektronikus zene legendájától:

Jean-Michel Jarre a Belgát is megihlette:


 

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?