A jelenlegi zeneipari megoldásokat amúgy is sűrűn kritizáló Thom Yorke egy interjúban mondta el véleményét, és a címben elhangzó erős párhuzamtól sem riadt vissza.
A Radiohead frontembere, a szólóban és Atoms For Peace nevű projektjével is sikeres Thom Yorke az olasz La Repubblica-nak adott interjút, ebben tért ki a zeneiparban egyre jelentősebb szerepet kapó YouTube-ra és tulajdonosára, a Google-ra.
A zenész kifejtette, egyáltalán nem használja a videómegosztót, mivel szerinte a zenei videók előtt/közben leadott reklámblokkokból rengeteget keres a Google, miközben az előadók ebből a pénzből alig látnak valamit. "Ó, bocs, ez a tiéd volt? Most már a miénk. Ja nem, csak vicceltünk, igazából még mindig a tiéd" – jellemezte a módszert Yorke.
Aztán jött a címben is szereplő párhuzam, miszerint a megkeresett pénzzel ezek a cégek az irányítást is átvették a filmek, zenék, más művészeti termékek felett. "Ezt tették a nácik is a második világháború alatt. Igazából ez történt minden háború alatt, köztük a britek háborúiban is: műtárgyakat loptak" – nyilatkozta az előadó.
Megoldást azonban nem kínált Yorke, mivel ahogy fogalmazott, ő sem tudja mi lenne a legigazságosabb módszer – derül ki az interjú angol nyelvű szemléjéből.